03 Aralık 2007 01:26

İFA'nın gözü yükseklerde


Küçükçekmece ilçesinin Halkalı semtinin takımı olan İFA, sezona iyi başlayamasa da toparlanmasını bildi.

Süper Amatör küme takımlarından İFA Spor'un başarılı Başkanı Vedat Çağlar, yeşil-kırmızılı takımın dünü bugünü ve geleceği ile ilgili, Kent Yaşam'dan Yılmaz Aktepe'ye açıklamalarda bulunmuş. Aktarıyoruz...

İlk olarak 1995 yılında İfaspor yönetiminde görev alan Vedat Çağlar'ın futbolla ilgisi Iğdırspor'da başlamış. 13 yaşından itibaren Iğdırspor'un maçlarını takip eden Çağlar, 10 yıl boyunca takımın yönetim kurulu ve başkanlık görevlerini yapmış.
Şu anda da İfaspor'un başkanlığını yürüten Çağlar, 2007-2008 futbol sezonuna iki hafta kala transfere başladıklarını belirterek, "Öyle bir takım kurduk ki takımımızı 3. Lige taşımak istedik. Çok iyi bir kadro kurmamıza rağmen ilk dört hafta çok kötü başladık. Hatta ben artık ümidimi yitirmiştim ki daha önce de takımımızı çalıştıran Teknik Direktör Ali Asker Kılıç'ı (Bakırköyspor'dan) takımın başına getirdik ve kötü gidişe dur dedik. Her maçımızda bizi destekleyen 2000-3000 kişilik taraftarımızla birlikte hedefimiz 3. lig" açıklamasını yaptı.

Büyük projeler hazır
Çağlar, "Küçükçekmece Belediyesi'nin desteği ile birlikte İfaspor'a daha iyi imkanlar sunmak için çalışmalarımız devam ediyor. Hem kulüp binamızda yatakhane, yemekhane, idari binamızla ilgili projemiz hazır. Bunun yanı sıra iki tane büyük halı saha ve sahamızın seyirci bölümünün tribünlerinin üzerinin kapatılmasıyla ilgili projemiz hazırdır. Yani profesyonel olmak için tüm hızımızla çalışıyoruz" dedi.

Alt yapıya büyük önem veriliyor
Altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini de dile getiren Vedat Çağlar, "6 branşta mücadelemizi sürdürürken, futbol okullarımızda da eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bir taraftan öğrencilere eğitim verirken, lisanslarını çıkartıp resmi maçlarda oynama fırsatı tanıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz deneyim kazanıyor. Alt yapımızdan her yıl en az 6-7 futbolcuyu A takımımıza çıkarıyoruz. Burada da kendilerinin gösterdikleri performansa göre profesyonel kulüplere gitme imkanı buluyorlar. Kurulduğumuz günden bu güne kadar 12-13 futbolcumuz da profeyonel takıma transfer oldu" diye konuştu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus