08 Aralık 2011 11:50

İFA’da Tanzer Polat dönemi başladı


İstanbul Süper Amatör Lig, 5. grup ekiplerinden İFA’da, Teknik Direktör Uğur Balcıoğlu’nun istifasının ardından İFA Spor Yönetim Kurulu, bu sezon Selvispor’da başarılı bir dönem geçiren ancak Halide Edip Adıvar mağlubiyeti sonrasında görevden ayrılan başarılı Teknik Direktör Tanzer Polat ile her konuda anlaştığını açıkladı.

Tanzer Polat: Yarım kalan hedefimizi tamamlamaya geldik
Uğur Balcıoğlu’nun istifasının ardından, İFA Spor Yönetim Kurulu tarafından Teknik Direktör görevine getirilen Tanzer Polat, Yerel Futbol Sitesine bir açıklama yaptı. İfaspor’un başına tekrar kısa bir aradan sonra yeniden Teknik Direktör olarak gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden başarılı çalıştırıcı daha önce de İFA’da görev yaptığının altını çizerek başladığı açıklamasında; “burası benim Kulübüm, daha önce bilindiği üzere genç takımımızı Türkiye 3. yapmıştık. Başarı olmak için geldim. İşimi en güzel şekilde yapıp, İfaspor’u yukarılara taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Uğur Balcıoğlu’na teşekkür
Tanzer Polat açıklamasının devamında öncelikle kendisinden önceki Teknik Direktör Uğur Balcıoğlu’na teşekkür ederken, “Uğur Hocam çalışkan, idealleri olan ve başarılı bir spor adamıdır. Bazı talihsiz sonuçlar alınmış, bunlar futbolda var. İFA kötü futbol oynadığı için değil, şanssız maçlar kaybettiği için sıralamada altlarda kalmıştır. Uğur Hocamız bizlere çalışkan, çok koşan, kazanma isteği olan ve her şeyden önemlisi karakterli futbolcularla dolu bir takım bırakmıştır. Kendisine bu anlamda teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” derken; Elimizden gelenin en iyisini yapıp, başarılı olmak istiyoruz ancak şunu da belirtmek isterim ki, bizim hedeflerimiz bir kaç günlük ya da bir kaç maçlık değil, sezonluk ve yıllıktır.  İfaspor’un puan durumunda şu an bulunduğu yer sıkıntılı ancak ikinci yarı için başarılı ve istikrarlı bir takımı vaat ediyorum” dedi.


Çakmakspor zor bir rakip
Bu hafta sonu oynanacak olan Çakmakspor maçına da değinen Teknik Direktör Tanzer Polat; “Bu hafta sonu Çakmakspor maçına çıkacağız. Çakmakspor bizden sadece 1 puan üstte bulunuyor. İç sahada maç kaybetme lüksümüz yok, taraftarımızdan da b maçta bizleri her zaman olduğunu gibi desteklemelerini istiyorum. Takımımızda sadece Efkan’ın sakatlığı var. Şuanda bizim de içerisinde bulunduğumuz 5. grup henüz şekillenmedi. İkinci yarıda bu grupta tüm dengeler değişebilir. Takımların birçoğu hedefi olan ve play-off grubuna yükselmek isteyen takımlar. Biz diğer takımlardan daha çok çalışarak daha çok isteyerek hedefimize ulaşacağız” dedi.


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ
 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus