02 Aralık 2015 03:34

İFA SPOR TFF'YE TEPKİLİİstanbul U15 Ligi 23. Grup'ta tüm maçlarını kazanan ancak Öz Alibeyköyspor karşılaşmasında hükmen yenik sayılan İFA, Türkiye Futbol Federasyonu'na tepkili.

Küçükçekmece temsilcisi, 11 Ekim'de oynanması gerekirken Ankara'daki patlama nedeniyle 25 Ekim'de oynanan karşılaşmada, 11 Ekim'de uygun olmayan bir futbolcuya kadrosunda yer verdi. Filiz lisanslı olan bu futbolcu 11'de oynamamasına rağmen Öz Alibeyköyspor'un itirazı üzerine, İFA'nın 2-1 kazandığı karşılaşma 3-0 Eyüp temsilcisi lehine tescil edildi.

İFA'lı yöneticiler, AFDK ve Tahkim Kurulu'nun kendileriyle aynı uygulamayı yapan Manisa Sanayispor'un Saruhanlı Belediyespor karşısında yenik sayılmadığını, bunun belgelerle sabit olduğunu belirterek, büyük haksızlığa uğradıklarını ifade ettiler.

Yeşil-Kırmızılılar, aynı zamanda İASKF'de görev alan Öz Alibeyköyspor Kulüp Başkanı Metin Çırpan'a da sitem ederek "Bir büyüğümüz olarak bizi maçta önce uyarabilirdi ancak yapmadığı gibi mücadele biter bitmez itiraz etti" dediler.

İFA şu anda grupta maç fazlasıyla lider. İki ekip de kalan maçlarını kazanırsa, şampiyonu belirlemek için baraj maçı yapacaklar.

HABER: YILMAZ AKTEPE

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus