21 Aralık 2008 02:30

İdmanocağı zirveyi bırakmıyorSAĞLIKSPOR: 0 İDMANOCAĞI: 3

HABER-FOTO: TARIK TOKTAY
Yalova 1. Amatör Küme'de İdmanocağı konuk olduğu Sağlıkspor’u 3–0 ile geçerek 6. haftayı da lider kapatmayı garantiledi.

Maça her iki takım da kontrollü başladı. Dakikalar geçtikçe rakibinin kalesine sık sık gitmeye başlayan İdmanocağı geliştirmiş olduğu ataklardan sonuç alamadı. Sağlıkspor da rakibinin ataklarına karşı kalesini çok iyi savundu. Genel hatlarıyla orta alan mücadelesi şeklinde geçen ilk yarıda her iki takım adına da gol olmayınca devre 0–0 sona erdi.

İkinci yarıya atak başlayan İdmanocağı ilk dakikalardan itibaren Sağlıkspor’un kalesine yüklenmeye başladı. 50. dakika’da önemli bir fırsattan yararlanamayan İdmanocağı 55. dakikada da bu sefer kendi kalesinde önemli bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı, fakat bu atakta da gol sesi çıkmayınca maçtaki heyecan giderek artmaya başladı.

Maç 0–0 devam ederken sol taraftan gelen ortada Emre’nin güzel kafa vuruşuyla 72. dakikada İdmanocağı 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra rakibinin üstüne daha cesur bir şekilde gitmeye başlayan Sağlıkspor kendi sahasında boş alanlar bırakmaya başladı. Boş alanlardan ötürü yakalamış olduğu fırsatları çok iyi değerlendiren İdmanocağı 81. ve 90+2 dakikalarda iki gol daha bularak maçı 3–0 kazanmayı başardı.

Almış olduğu bu galibiyet sonrası puanını 16’ya çıkartan İdmanocağı 6.Haftayı da lider kapatmayı garantilerken Sağlıkspor 8 puanda kaldı.

ACARSPOR: 2 ESNAFSPOR: 2

Yalova 1. Amatör Küme'de iki merkez takımını karşı karşıya getiren mücadelede atılan gollere rağmen gülen taraf çıkmadı.

Geçen hafta ligin iddialı ekiplerinden Subaşıspor’u 3–0 gibi net bir skorla yenerek sükse yapan Esnafspor lige bir türlü istediği iyi başlangıcı yapamayan Acarspor’a konuk oldu. Maça her iki takım da birbirini tartarak başladı. Rakibine oranla maçı kazanmak adına daha istekli gözüken taraf maç boyunca Acarpor oldu. Esnafspor karşısında iki kere mağlup duruma düşen Acarspor bu gollere karşılık vermekte gecikmeyerek maçtan bir puan ile ayrılmasını bildi.

Birçok gol pozisyonundan yararlanamayan Sarı-Lacivertliler son dakikalarda kalesinde görmüş olduğu çok tehlikeli bir atakta gol yememeyi başararak olası bir mağlubiyeti de engellemiş oldu.

Bu beraberliğin sonrasında Esnafspor puanını 8’e çıkartırken Acarspor da puanını 5 yaptı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus