11 Aralık 2008 12:25

İASKF, TASKK seçimlerine itiraz edecekHABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
Kurban Bayramı nedeniyle İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (İASKF) bayramın üçüncü günü bayramlaşma gerçekleşti. İASKF Başkanı M. Sait Yücel bayramlaşma sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan İASKF’nin, Futbol İl Temsilcisi Yemen Ekşioğlu, İl Temsilci Yardımcıları Ali Tanrıyaşükür ve Adem Mat’la Ali Düşmez’i disipline verdiği öğrenildi.

İASKF için kayyum talebine ret
İstinye Orhan Saka Amatör Evinde gerçekleşen bayramlaşama töreninde kulüp başkanları ve yöneticilere bir konuşma yapan İASKF Genel Başkanı M. Sait Yücel “Bilindiği gibi 11 Haziranda 14.Genel kurulu gerçekleştirdik ve aradan 6 ay geçti. Bu süreç içinde bir çok sıkıntılar ve zorluklar yaşadık. İl temsilciliğine gidip işlemelerini gerçekleştirecek kulüplerimize ‘Onlardansın, bizden değilsin’ gibi sözler sarf ederek baskı yapmaya devam ettiler. Bunun yanı sırsa gerçekleştirmiş olduğumuz genel kurulu mahkemeye verdiler ve kayyum talep ettiler. Geçtiğimiz günlerde Sarıyer’de görüşülen dava reddedildi. Biz yüce yargımız ve adaletimize her zaman güveniyoruz. Çıkacak olan her karara da saygı duyuyoruz” diye konuştu.

TASKK seçimlerine itiraz

Yücel, 25 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleşen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) seçimleriyle ilgili de şu açıklamayı yaptı: “Bildiğiniz gibi İstanbul’da yapılan genel kurulda Futbol İl Temsilcisi Sayın Yemen Ekşioğlu ve Sayın Ali Düşmez’le ekibi bizi TASKK’a şikayet etti, biz de disipline sevk edildik. Böylece TASKK seçimlerine İstanbul ili sokulmadı. Biz de doğal olarak orada pankartılar açarak tepkimiz koymuş olduk. Bu konfederasyon seçimlerinin iptali için mahkemeye başvuracağımızı belirttik ve gerekli evrakların talebinde bulunduk. Ancak bu zamana kadar talebimizin yerine gelmediğini görmekteyiz. Görüyoruz ki siyaset sporun üstüne çıkmış ancak sporun siyasetin üstünde olduğunu iddia ederek mücadelemizi sürdürmekteyiz.”

Yücel Ankara’da gerçekleşen TASKK seçimlerinin iptali için hukukçularının çalıştığını söyledi. İASKF’nin Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Ali Tanrıyaşükür, Adem Mat başta olmak üzere birçok ismi disiplin kuruluna sevk ettiği öğrenildi.


Kupa krizi
Yücel, İASKF olarak branşlarda şampiyon olan takımlara kupa vermek istediklerini belirterek, “Ancak bunu da engelleyerek kupaları verdirmediler. Daha sonra Futbol İl Temsilcisi Yemen Ekşioğlu bayram münasebetiyle beni arayarak, buna müsaade edeceklerini, kulüplerden kendisine büyük tepkilere geldiğini söyledi. Biz bu olacaklardan dolayı kendilerini uyardığımızı söyledik” diye konuştu.

Maçlara gözlemci gönderilecek
1. Amatör’de son haftaya girildiğini, son derece kritik maçlar oynanacağını belirten Sait Yücel, maçlara gözlemci gönderme kararı aldıklarını belirterek, “Bu gözlemci arkadaşlarımız, herhangi bir mağduriyete yol açmadan kulüplerimizin sorularını direkt bizlere iletecek, biz de çözüm aramaya çalışacağız. Yine bunun yanında bünyemizde 12 komisyon oluşturduk ve çalışmalarımızı bu yönde yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşmadan sonra İASKF üyeleri birlikte yemek yedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus