26 Aralık 2014 10:29

"HURŞİT’İN YAPTIĞI DOĞRU DEĞİLDİ"Sevgili sporseverler, geçtiğimiz hafta Silivri Stadında oynanan Çatalcaspor-Manavgatspor müsabakasını izlemek için her zamanki gibi heyecanımızla stada gittik. Her şey müsabaka öncesi güzel gözüküyordu fakat müsabakanın başlamasına az bir zaman kala oyuncuların ısınma idmanı yaparken iki oyuncu gözüme inanın çok çarptı.

Biri Hurşit Taşçı, diğeri Sertaç Gökaltın’dı. Bu iki oyuncunun maç öncesi ısınma idmanında morallerinin bozuk olduğu kendi hallerine bir şeyler yaptığını gözlemledim. Fakat aklıma hiç böyle sıkıntılı ve gerilimli bir ortam yaşanacağı gelmemişti. Benim aklıma gelen şuydu, hafta içinde Çatalcaspor’un idmanına gittiğimde Hurşit Taşçı’nın sakatlığının bulunduğunu ve takımın yatığı istasyon çalışmalarına tam manasıyla girmediğinden sakatlığının nüksettiği için oyundan alındığını düşünmüştüm. Ama bu düşüncem keşke böyle olsaydı. Asıl olan o değilmiş. Tedavisi için hastaneye gitmesi gereken fakat araç olmadığından Sertaç’ın aracı ile hastaneye gitmelerinden dolmayı Teknik Direktör Kadir Akbulut’tan azar işittikleri bizlere bildirildi. Bunun aşılıp büyütülmemesi gerektiğini savundum ve bu olay kapanır diye kendimi alıkoydum.

Teknik Direktör Kadir Akbulut’ta oyunun 33. dakikasında bu iki oyuncuyu performanslarının iyi olmamasından dolayı kenara alması özellikle Hurşit için bardağı taşıran son damla olarak göründü. Aynı dakikada oyundan Sertaç’ta alındı fakat Sertaç gayet medeni bir şekilde oyundan çıkarken yerini takım arkadaşına bıraktı. Hurşit öyle yapmadı ve yaptığı yanlışla herkesin tepkisini çekti. Oyundan çıkarken önce kenar yönetimini alkışla protesto etti, bunun akabinde de sahadan çıkmadan daha formasını sırtından çıkarıp taç çizgisinin kenarına bırakmasının hiç yakışığı yoktu. Antrenör Cahit Erçevik, bu oyuncuya formasını yerden alıp vermeye çalışsa da bunda başarılı olamadı. Tabi tribünlerde Belediye Başkanı, Kulüp Başkanı, Kulüp yöneticileri, Takım arkadaşları, sporseverler ve çok sayıda taraftar da buna şahit oldu. Bana göre problem ne olursa olsun Hurşit’in yaptığı asla doğru değildi ve tasvip etmekte spor ahlakına asla yakışmazdı. Bunun neticesinde son pişmanlık nasıl fayda verir onu da hiç düşünemiyorum.

Bir camiayı temsil ettiğin formayı yere bırakırsan gerekli cezayı alarak her şeye katlanmak zorunda kalırsın. Hurşit’i ben daha önceden tanıyordum fakat bu tür davranışlarını duymadığım için tabi bende şok oldum. Hurşit’in kalitesi tartışılmaz ama bu yaptığı yanlıştan sonra özür bile dilese bunun affedilir tarafının olup olmayacağını da camianın bileceğini düşünüyor. Hurşit’in yinede aslanlar gibi çıkıp Spor Kulübünden, spor kamuoyundan ve maçı izleyen taraftarlardan özür dilemesini bekliyordum. Bakalım bu olacak mı, Hurşit hatasından dolayı pişman olduğunu söyleyecek mi hep birlikte göreceğiz.YAZI: İBRAHİM KESKİN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus