06 Aralık 2008 05:47

Hisar, deplasmanda da 'koca'man


KOCASİNANSPOR: 1 ANADOLU HİSARI: 2

YORUMLAYAN: MERTCAN TURAN
İstanbul Süper Amatör Küme 2. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Anadolu Hisarı İdman Yurdu, deplasmanda karşılaştığı rakibi Kocasinanspor'u malup duruma düşmesine rağmen 2-1 ile geçmeyi başardı.

Anadolu Hisarı üst sıralardan kopmamak için, Kocasinan ise alt sıralardan kurtulmak için çıktı maça. Maç Kocasinan Sahası'nda oynandı. Mücadele temposuz olarak başladı ve iki takım da ilk yarıda pozisyona girmekte zorlandı. 22'de Kocasinan atağında Serkan'ın uzaktan şutunu A.Hisarı kalecisi çok güzel çıkardı. 32'de Kocasinan'ın golü geldi. Sağ kanatta Mustafa ile güzel bir ver-kaç yapan ve sağ çaprazdan ceza sahasına giren Serkan'ın ortasını Orçun tamamladı: 1-0.

Golden sonra Anadolu Hisarı oyuna ağırlığını koymaya başladı ve ilk yarının bitimine doğru birçok duran top pozisyonu kazandı ancak bunlardan gol çıkaramadı. Maçın ilk yarısı 1-0 ev sahibi ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısı çok hızlı başladı ve 64. dakikada A.Hisarı'nın golü geldi. 10 numaralı futbolcunun şutunda Erhan topu eli ile kesince maçın hakemi penaltı noktasına hükmetti. Penaltıyı kullanan 9 numaralı futbolcu yerden güzel vurunca, kaleci İsa kıpırdayamadı: 1-1.

Dk 68'te Kocasinan atağında Adem'in uzaktan şutu kalecide kaldı. 78'de A.Hisarının bir topu direkten döndü. 81'de yine A.Hisarı atağında 10 numaralı futbolcunun şutunda İsa başarılıydı dönen topa hareket eden yine 10 numaralı futbolcuydu ancak kaleci İsa 2. hamlede topu yakalamayı başardı.
87'de Anadolu Hisarı'nın 2. golü geldi. 8 numaralı Murtaza'nın ortasına arka direkte sol ayağı ile 15 numaralı futbolcu çok güzel vurdu ve top sağ arka iç ağlara çarparak gol oldu: 1-2.
Maç da bu skorla bitti.

Maçın adamı: Ortada bir maçtı, fazla parlayan bir isim olmadı.
Kocasinanspor: Bir türlü şansızlığını kıramadı ve 5-6 maç hep öne geçmesine rağmen sahadan puansız ayrıldı. Artık Bahçelievler temsilcisinin daha dikkatli olması lazım.
Anadolu Hisarı :Üst sıraları zorlamaya devam ediyolar ve öyle gitmeye devam edecek gibi görünüyorlar. Bakalım lig sonu gülebilecekler mi, beraber göreceğiz.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus