02 Kasım 2012 10:44

Hilmi Kambur: Şampiyonluğu çok istiyoruz!


İstanbul 1.Amatör Lig, 10.grupta Ligde oynadığı 7 maç sonunda 6 galibiyeti 1 beraberliği bulunan ve en yakın rakibi Hürriyet Gücü’nün 6 puan önünde liderliğini sürdüren Esenler’in deneyimli Teknik Direktörü Hilmi Kambur Yerel Futbola yaptığı açıklamada, iyi bir takım olduklarını belirterek, bu sezon ligde şampiyonluğu hedeflediklerini ve bu hedeflerine ulaşmak için her hafta daha iyi bir futbol sergileyeceklerini söyledi.


Esenler’den önce Anadolu Hisarı, İstanbul Tokatspor, Üçyüzlü, Cankurtaran ve Çapa gibi Kulüplerde de görev yapmış olan 1958 Rize doğumlu Teknik adam, bu sezon yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu dile getirerek, '”Takımımızda bu sezon esi oyuncularıla yeni oyuncular çabuk kaynaştı. Tecrübeli futbolcuların yanına, genç ve kaliteli oyuncuları ekledik. İyi bir takım olduğumuzu düşünüyoruz. İyi çalışıyoruz ve şampiyon olmak istiyoruz. Tabi bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Yaklaşık beş aydır çok güzel ve verimli çalışmalar yapıyoruz. Umarım iyi performans gösteririz ve her şey istediğimiz gibi gider'” diye konuştu.

Lige istedikleri gibi bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Kambur, “geçtiğimiz yıl düştüğümüz Süper Amatör Lige yeniden yükselmek istiyoruz. Hiçbir maç 90 dakika sona ermeden bitmiyor, bunu geçtiğimiz yıl defalarca acı tecrübelerle yaşadık. Bu sezon şampiyonluk hedefimize emin adımlarla yürümek istiyoruz. Takımın gidişatından da oldukça memnunuz. İyi bir Başkanımız ve kaliteli ve fedakar bir Yönetim Kurulumuz var. Esenlerspor, İstanbul en büyük İlçelerinden birisi olan Esenler’in adını taşıyor. İlçemizin diğer takımları ile birlikte 600 bin nüfusu temsil ediyoruz. Bu nedenle tüm takımlarımızın başarılı olmasını temenni ediyoruz.

Esenlerspor olarak işimizi sona bırakmak istemiyoruz. Toplayacağız maksimum puanları toplayıp Süper Amatör Lig'e ilk sıradan çıkmak istiyoruz. Bu hafta sonu zorlu bir maçımız var İstanbul Bayburtspor dile istediği gibi başlayamadı ve küme düşme sıkıntısı var. Bu nedenle deplasmanda zorlu bir maça çıkacağız ancak benim futbol felsefem; içeride dışarıda ne olursa olsun pozitif ve coşkulu futbolumuzu sahaya yansıtmak adına oynuyoruz ve bunu da şu ana kadar sahada gördüm.” diye konuştu.

HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus