19 Ocak 2017 09:14

Çağla Kaya: Her şey Milli Takım için

Kaleci Çağla Kaya,15 yaşında Kadınlar 3.Ligi'nde forma giydi.16 yaşında kalenin vazgeçilmezi oldu. Hedefte Milli Takım var.


Kadınlar 3.Lig 1.Grup takımlarından 1453 Maltepe Gençlikspor'un başarılı genç file bekçisi Çağla Kaya Yerel Futbol'a yaptığı açıklamada, hedefinin U17 Milli Takımı'na seçilmek olduğunu ve bunun için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığını belirti.

21 Haziran 2000 doğumlu Çağla, futbola 2013 yılında o zamanki adı Yenidünyaspor olan Batı Ataşehirspor'da başlamış. 2015 yılında 1453 Maltepe Gençlikspor'a transfer olan genç kaleci 15 yaşında Kadınlar 3.Ligi'nde ilk resmi maçına çıkmış.Cansel Gözüaçık'ın Fatih Vatanspor'a transferiyle 16 yaşında kalenin sahibi olmuş. Kadınlar Ligi kariyerinde 12 maçı bulunan 1.75 boyundaki kalecinin babası Kemalettin Kaya da eski bir amatör futbolcu.

 

 

 

 

Futbolculuk icin 26 kilo verdi
Futbolu ve kaleciliği çok sevdiğini belirten Çağla,bu uğurda 26 kilo verdiğini ve son bir yıldır da kaleci antrenörü Ali Yücel'den özel idmanlar aldığını,futbolda gidebileceği yere kadar gitmek ayrıca meslek olarak da beden eğitimi öğretmeni olmayı istediğini belirtti. Babası Kemalettin Kaya'nın destekleriyle burada olduğunu belirten bayan futbolunun gelecek vaadeden genç eldivenin kaleciliğe başlama hikayesi ise şöyle...

 "Ben küçükken hep abim ve arkadaşları ile futbol oynardım. Genellikle beni hep kaleye koyarlardı ama kalecilik nedir bilmezdim .Birgün Ataşehir Belediyesi'nin hocası Murat Ülkü ile tanıştım.Ülkü Hoca,fiziğimin kalecilik için uygun olduğunu söyledi. Zaten daha önceden sokakta oynadığım için neden olmasın dedim ve futbola bir adım attım ama Murat Ülkü ile çalışamadan bağlantımız koptu. Ben de heves etmiştim çok istekliydim, bir işe başlamışken yarı yolda bırakmak bana yakışmaz diyerek, babamın arkadaşının bir tanıdığı vasıtasıyla Batı Ataşehirspor'da kaleciliğe başladım. İlk atlayışımı ilk top tutuşumu orada öğrendim böylece futbol hayatıma adım attım. Kilomdan dolayı bazı kişiler bana yapamazsın başaramazsın dediler ama ben sırf kendime inandığım ve güvendiğim için pes etmedim,onlara kim olduğumu gösteriyorum yavaş yavaş.Beni en çok destekleyen kişi de babam oldu o olmasa zaten bişey yapamazdım"

Haber: Arif Doğan

 

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus