12 Ocak 2017 12:34

Hem futbolcu hem pehlivan!


Amatör futbolcuların pek çoğunun ayrı bir işi var ancak koltuğunun altından birden fazla karpuz taşıyan Kasım Adem Altun için ayrı bir başlık açmak gerek… Sakarya Süper Amatör Lig’de yer alan Alaağaçspor’un tecrübeli oyuncusu aynı zamanda bir pehlivan, bir antrenör ve beden eğitimi öğretmeni…

Profesyonel de oldu

Aslen Sakarya-Akyazılı olan Altun için futbol ve güreşi birbirinden ayırmak imkansız, zira çocukluğundan bu yana iki sporda da emin adımlarla yoluna devam etmiş. Futbol kariyerine 2000 yılında Geyve Gençlikspor’da başlayan 1982 doğumlu futbolcu, Sakarya’da birçok takımda oynadıktan sonra 2008 yılında, o dönem profesyonel ligde yer alan Bursa Mustafakemalpaşaspor’da kısa bir tecrübe yaşasa da yeniden ilk aşkı amatör futbola döndü. Altun beş sezondur, memleketi Akyazı’nın bir köyü olan Alaağaç’ın yeşil-beyazlı temsilcisinde forma giyiyor. İstanbul’da yaşayan Altun her hafta yaklaşık 2 saatlik yolu sıkılmadan aşıyor. Çabalar boşa değil elbette: Tecrübeli oyuncunun gelişinden sonra Alaağaçspor 1. Amatör’de şampiyonluk yaşayarak tarihinde ilk kez Süper Amatör’e yükseldi. Bu, Sakarya futbolunun en üst seviyesindeki ikinci sezonları ve şu sıralar orta sıralarda seyrediyorlar.

Er meydanlarında fırtına gibi

Adem Altun aynı zamanda, yağlı güreş camiasında tanınan ünlü bir pehlivan… Büyük orta kategorisinde güreşen Altun uzun saçlı nadir pehlivanlardan biri. Hatta bu nedenle bir dönem ulusal basında hakkında ‘Metroseksüel pehlivan’ başlığıyla haberler bile çıktı. Bunun dışında beden eğitimi öğretmenliği ve antrenörlük yapan Altun, Türk güreşine yeni şampiyonluk yetiştiriyor. Son olarak, Altun’un okulda keşfettiği Ömer Ağtaş Balkan şampiyonu oldu.

HABER: EFKAN BUCAK

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus