17 Şubat 2018 01:36

Halkalı Etap'ta sağlık görevlisi hayat kurtardı

Atakentspor ve İstanbul Malatyaspor arasında oynanan maçta yürekler ağıza gelirken, sağlık görevlisinin olması bir futbolcunun hayatını kurtardı.


İstanbul U/15B Ligi 17. Grup’ta bugün Atakentspor ve İstanbul Malatyaspor arasında oynanan maçta yürekler ağıza gelirken, sağlık görevlisinin olması bir futbolcunun hayatını kurtardı.

Halkalı Etap Stadı’ndaki maçın 35.dakikasında yerde kalan İstanbul Malatyaspor oyuncusu İlyas Arık’ın dili boğazına kaçtı. Sahada sağlık görevlisi olarak bulunan, aynı zamanda Küçükçekmece Ambulans Hizmetleri’nde çalışan ve sabah nöbetinden sonra doğrudan stada gelen Cafer Açık hemen müdahalede bulundu. Açık, oyuncunun boğazına dönen dilini çıkardı ve ambulans gelene kadar futbolcuyu stabil durumda tuttu.

Olayın hemen ardından, Halkalı Etap Stadı görevlisi Recep Kelment ise ambulansı arayarak acil servise bilgi verdi. Olay yerine gelen ambulans ile İlyas Arık bilinci açık bir şekilde hastaneye sevkedildi. Genç oyuncunun durumunun iyi olduğu belirtildi.HABER:MELİH ÖZTÜRK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus