01 Kasım 2012 04:50

Halkalı Taştepespor futbolcu fabrikası


 Küçükçekmece ilçesinin köklü kulüplerinden olan Halkalı Taştepespor Futbol Akademisi çalışmalara hızı verdi. 2012-2013 Halkalı Taştepe Futbol Akdemsi 6-14 yaş arası yaklaşık 120 öğrenciyle başladı. Açılış töreninde kulüp Başkanı Turgut Öztürk, Halkalı Taştepe Futbol Akdemsi Sorumlusu İsmail Meriçli ve Genel Kaptanı Coşkun Turan yansıra sıra öğrencilerin velileri katıldı.
Halkalı Taştepespor kulüp Başkanı yaptığı konuşmada, hedeflerinin öncelikle topluma yararlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyerek, "Tüm öğrencilerimiz burada bizim kendi evlatlarımız gibi. Bizler eğitimci olarak eğitim vermeye devam edeceğiz. Akademik Hocalarımız nezaretinde Yeni öğrencilerimizle Halkalı Taştepe spor alt yapısına tat vermeye devam edeceğiz" dedi. Öztürk," Futbol okulumuzda 250 öğrenciyle üstünde öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyoruz. Eğitim küçük yaşlarda başlıyor. Burada eğitim alan öğrencilerimiz Taştepe spora bir yıldız olarak doğacaklar. Futbol okullarına gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirterek, okullarına katılan sporcuların bir yandan gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışırken bir yandan da yaş gruplarına katılacak sporcuları takip ve tespit etmeye çalıştıklarını söyledi ve Taştepe spor altyapısını sağlam temellere oturtma noktasındaki çalışmalarımız devam edecektir'' dedi.


Halkalı Taştepespor'un Genç kulüp Başkanı Turgut Öztürk amaçlarının toplum için sağlıklı ve faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu dile getirdi. Çalışmaları her geçen gün neşeli geçtiğini ifade eden Öztürk” çalışmalarımızı hafta içi aralıksız sürdürüyoruz. Burada çocuklarımızı bir arada tutarak, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını, arkadaşlık ortamının kurulması ve toplum için faydalı olmaları için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızı amca, bizlere her türlü desteği sağlıyor. Çocuklarımızı kendi tesislerimizde hafta sonları yararlanmak adına çift kale maç yapıyoruz. Sahanın çim olması çocukların hevesi daha da artırıyor, yatarak, kayarak mücadelenin dışında top tekniği daha verimli. Küçükçekmece Belediye Başkanımız Aziz Yeniay kulübe her zaman her konuda desteğini esirgemediğini ve her konuda yardımcı olduğunu kaydeden Öztürk, "Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gençleri kazanmamız açısından bizlere önemli destek veriyor Halkalı Taştepe sporu artık herkes altyapıda da adından söz ettiren bir kulüp olarak tanıyacak" dedi.


Geçtiğimiz sezon altyapıda yakaladığımız istikrarı bu yıl da tekrarlamak istiyoruz. Altyapı olmadan asla başarı olmaz. Altyapıya yapılan yatırım asla karşılıksız kalmaz. Aydın takımları arasında altyapıya önem veren kulüplerden biride Halkalı Taştepe spor dur. Bunun meyvelerini en kısa sürede toplayacağız" dedi.

Genç sporculara yönelik eğitimlerin sadece futbol ile sınırlı olmadığını kaydeden Öztürk, altyapıdaki sporculara sosyal ve kültürel faaliyetlerde de eğitim verdiklerini söyledi.
Halkalı Taştepe spor altyapısında oynamak isteyen yetenekli gençleri her zaman kulübe beklediklerini kaydeden Öztürk," Taştepe kulübünde oynamak isteyen genç yeteneklere kapımız her zaman açık. Kulübümüzde çok güzel bir aile ortamı oluşturduk. Ailelerden ve spor camiasından her zaman olumlu tepkiler aldık. Bizlerde üzerimize düşen görevi her zaman yapıyoruz camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

Futbol Okulu Genel Koordinatör İsmail Meriçli, “Hazırlık müsabakalarıyla çocuklarımızın teknik kapasitelerini daha iyi gözlemlemekteyiz. Ancak, siz değerli Futbol Okulu öğrenci ailelerine çocuklarınızı maç ortamında izlemesini sağlamak bizlerin görevi, inşallah gelecekte sizlere çocuklarınızın yeteneklerini izleteceğiz. Amacımız ve gayemiz sporla büyüyen bir nesil yaratmak”dedi.

HABER-FOTOĞRAF: YILMAZ AKTEPE

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus