14 Aralık 2008 12:59

Haliçspor, geçen haftayı telafi etti


ÇIKSALINSPOR: 1 HALİÇSPOR: 3

HABER-FOTO: ÖNER YIĞRIK
İstanbul Süper Amatör Küme 5. Grup’ta haftaya 18 puanla giren Çıksalınspor, sahasında, geçen hafta İstanbul Bayburtspor'a mağlup olan Haliçspor’u konuk etti.
Maça çok hızlı başlayan konuk ekip 9'da Emin'le maçta 0-1 üstünlüğü yakaladı. Golden sonra tam bir Haliç fırtınası vardı. Ancak Yeşil-Beyazlılar yakaladıkları net pozisyonlarda Çıksalınsporu'un kalecisi Hasan'ı geçemediler. Çıksalınspor İlk yarı kenardan toplarla netice almaya çalışınca bir türlü forvet oyuncularıyla topu buluşturamadı. Haliçspor kontrollü bir futbol ortaya koydu, iyi kapandı ve ev sahibi takıma pozisyon vermedi. İlk yarı 0-1 yeşil-beyazlı ekibin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarının başlama vuruşu ile topu oyuna yaymaya başlayan bu sefer Çıksalınspor'du. Nitekim 60'ta ceza sahasının dışında kazanılan serbest vuruşta Haliçspor'un kurmuş olduğu barajda Haliçsporlu oyuncu topa elle müdahale edince hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Şenol kaleci Selçuk'un solunda topu ağlara gönderdi ve maça dengeyi getirdi.(1-1).

Beraberliği yakalayan Çıksalınspor rakip kalede 3 tane net gol pozisyonu buldu fakat son vuruşlarda biraz acemice davranınca üstünlüğü ele geçiremedi. 62'de Haliçspor’da teknik direktör Sefer Karaer oyundan Hakan Denizci'yi çıkarıp Engin Acar’ı soktu. Oyuncu değişikliğinden sonra toparlanan Haliçspor Çıksalın'ın kaçırdığı pozisyonların ardından yakaladığı pozisyonları gole çevirmesini bildi. Fatih ekibi 72’de Burak'la 2-1 öne geçti. Haliçspor’un attığı ikinci golden sonra, Çıksalınsporlu oyuncular hakeme ofsayt diye itirazda bulundu fakat sonuç değişmedi. 75'te Haliçsporu'un suskun golcüsü Engin fırsatçılığını konuşturdu ve takımını 1-3 öne geçirdi. Son dakikalarda Çıksalınspor rakip kalede pozisyonlar arasa da sonuç değişmedi ve Haliçspor sahadan 1-3 galip ayrılmasını bildi.
Bu sonuçla Çıksalınspor 18 puanda kalırken, Haliçspor ise puanını 23 yükseltti.

Stat: Sütlüce
Çıksalınspor: 1-Hasan**2-Ümit***3-Şenol**4-Hüseyin**5-Alper*6-Osman Kızılhan**7-Murat**(18-Gökhan**)8-Osman Ergüven**9-Ramazan**10-Ergin**11-Selçuk**
Haliçspor: 1-Selçuk**2-Erman**3-Adem**4-Burak***5-Hakan***6-Özgür**7-Furkan***8-Emin**9-Hakan**(14-Engin***)10-Hüseyin***11-Mustafa**(Ahmet**)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus