12 Aralık 2010 08:15

Halide Edip Adıvar'ın çarşı keyfi


BEYOĞLU YENİÇARŞI : 1  HEASK : 3
İstanbul Süper Amatör Küme 6.Grup'ta ligin 15.haftasında Sütlüce sahasında Beyoğlu Yeniçarşı ile Halide Edip Adıvar karşılaştı. Halide Edip Adıvar Serkan Avşar 3 golle yıldızlaştığı müsabakada rakibini 1-3 yenerek grup'ta 31 puanla liderliğini sürdürdü.
Maça Beyoğlu Yeniçarşı'nın başlama vuruşu ile başlandı. İlk tehlikeli atağı 2.dakıkada Halide Edip Adıvar yakaladı,Emin'in ceza alanı dışından kaleyi karşıdan gördüğü pozisyonda sert şutunda topu direğin üstünden avuta çıktı.

Halide Edip Adıvar 13.dakıkada Serkan Avşar'ın Beyoğlu Yeniçarşı ceza yayı önünde rakinden sıyrılıp kaleyi görür görmez vurduğu şutta top ağlara gitti (0-1)

Beyoğlu Yeniçarşı ilk tehlikeli atağını 36.dakıkada Sedat'in Halide Edip Adıvar ceza alanı içinde arkadan gelen Eray'a çıkarttığı pasta Eray müsait pozisyonda topu direğin üstünden avuta gönderdi.

İlk yarıyı Halide Adıvar 0-1 önde kapadı.

Maçın ikinci yarısında Halide Edip Adıvar ilk yarıda olduğu gibi pozisyon bulmak için orta alanda Sevdet,sağ taraftan Gökhan ile ileri uçta oynayan Hakan ve Serkan Avşar'ı Beyoğlu Yeniçarşı kalesinde gol aradılar.

Halide Edip Adıvar 59.dakıkada Serkan Avşar'in attığı golle 0-2 öne geçti.

Beyoğlu Yeniçarşı yediği golün şokunu atlatmadan 62.dakıkada defansın yaptığı hatada Serkan Avşar'in önünde kalan topta Serkan kaleci Ünal yanında plase vuruşla topu ağlara gönderdi. 0-3
Beyoğlu Yeniçarşı oyunun son dakıkalarında Enes ile bir gol bulup skoru 1-3 getirdi. Maçta başka gol olmayınca Halide Edip Adıvar sahadan 1-3 galip ayrılarak zirve yarışında en yakın rakibi Çatalca'nın 3 puan önünde liderliğini sürdürürken,Beyoğlu Yeniçarşı ise 17 puanla 5.sırada yer aldı.
Havanın soğuk olmasına rağmen Halide Edip taraftarları takımları yanlız bırakmazken atılan her golden sonra büyük sevinç yaşadılar,ayrıca maçtan önce Beyoğlu Yeniçarşı takımı oyuncuları tribünlere çağırıp,maç başlamada seramonide İstiklal Marşımızı söylemeleri son derece sportmence bir davranıştı.

Saha: Sütlüce
Hakemler: M.Latif Turgut- Kemal Karakoç-Korkut Hekim
Beyoğlu Yeniçarşı: 1-Ünal 2-Abdülkerim 3-Cihan 4-Mehmet 5-Hüseyin 6-Ali 7-Ozan 8-Enes 9-Eray 10-Sedat 11-Naci
Teknik Sorumlu:Metin Saydaner
Halide Edip Adıvar: 34-Ceyhun 5-Murat 6-Sevdet 7-Gökhan 10-Süleyman 23-Doğan 44-Mehmet 26-Emin 69-Serkan Avşar 61-Hakan 22-Ziya
Teknik Sorumlu: Kubilay Erel

HABER VE FOTO: ÖNER YIĞRIK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus