19 Ekim 2012 10:09

Güzelhisarspor'dan anlamlı adım


Mevlanakapı Güzelhisar Spor Kulübü, engelli sporcuların toplumla bütünleşmesi, engellerin kaldırılması adına branş açarak amatör spor kulüplerine örnek olmaya devam ediyor. Kırmızı-Mavililer'in engelliler takımı bu doğrultuda Fatih Vatan Lisesi Bayan Takımı'yla bir gösteri maçı yaptı.


Maçı Amasya Milletvekili Ramiz Topal, İstanbul Büyüşehir Belediyesi Meclis Üyesi Turhan Durmuş, Fatih Belediyesi Spor Komisyonu Başkanı Hamit Fırat, Spor Müdürü Hayrettin Yazıcı, Fatih Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Murat Kapusuz, Dernek yöneticileri M.Ali İyimaya ve İrfan Şenyüz, Güzelhisarspor ve Fatih Vatan Lisesi kulüpleri yönetim kurulu üyeleri izlerken taraftarlar da maça büyük ilgi gösterdiler.


Bu maçla engelli sporcuların tanıtımı ve desteklenmesi gereği ön plana çıkarıldı. Engelli sporcuların her ilçede birkaç takımla temsil edilmesi ve özel liglerin kurularak resmi müsabakalara çıkartılması için yapılacak çalışmaların üstünde durulması, bir üst kurumlara bu bağlantıda başvurulması gereği dile getirildi. Tüm protokol bu çalışmaların desteklenerek gereğinin yapılacağı sözünü verdi.

HABER: E. FUAT ÖZCAN
FOTOĞRAF: Y. MERT ÖZCAN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus