12 Aralık 2015 04:00

Güneşli'den peşi sıra şampiyonluklarGeçen sezon olduğu gibi bu yılda şampiyon değişmedi ve Güneşlispor şampiyon oldu. Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadyumunda İstanbul Demirspor’u ağırlayan Şampiyon Güneşlispor şampiyonluk kutlaması yaptı.

Beşinci grupta ligin bitimine iki hafta kala ilan eden Güneşlispor İstanbul Demirsporu kendi taraftarı önünde ağırladı. Şampiyonluk maçı olarak adlandırılan maçta Güneşlispor sahaya çıkarken şampiyon takımı İstanbul Demirsporlu futbolcuların alkışlaması dikkat çekti.

Sahaya şampiyon olarak çıkan Güneşlisporlu futbolcuların aileleri ve taraftarlar Güneşlispor U17 takımını yalnız bırakmadılar. Karşılaşmayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İBB Meclis Üyesi ve Bağcılar Belediye AK Parti Meclis Üyesi Erdal Yılmaz, Ülkücü İşçiler Derneği 3.Bölge Başkanı Avni Akan, Güneşli Haber Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Sayar yanı sıra Güneşli Spor Kulübü Başkanı Ümit Yavaş, Mahmutbey Spor Kulübü Başkanı Vural Sarp, Bağcılar Eğitim Kulübü Başkanı Süleyman Saltık, Güneşlispor Yöneticileri Turan Çelik, Bülent Akbal, Şerafettin Mutlu, Metin Hışır ve yüzlerce futbol sever izledi.

Karşılaşmaya tutuk başlayan Güneşlispor’da kaleci Mert geri pasında hatalı vuruş yapınca İstanbul Demirsporlu futbolcu önünde kalan top ağlarla buluştu. İstanbul Demirspor 1-0 öne geçti. Güneşlispor yakaladığı bir çok pozisyonu Yusuf Can ile değerlendiremedi.

Maç boyunca istekli olan Yusuf Can, Doğukan, Şervan, Fatih Dumlu, İbrahim, Muhahmet girdikleri pozisyonlarla durumu değiştirmeye çalıştılar. Yusuf Can’ın golü ile durum 1-1 oldu. Bir çok pozisyonda direkten döndü. Kaleci Mert yüzde yüzlük gol pozisyonların da başarılı oldu. Yusuf Can tekrar sahneye çıktı kendisinin ve takımının ikinci golünü attı. Maçta durum 2-1 oldu. Üçüncü golü arayan Güneşlispor bir çok pozisyondan yararlanamadı. İstanbul Demirsporun nadir gelişen ataklarından  birinde karambolde kalan top ağlarla buluştu ve durum 2-2 oldu.

Dostça başlayan maç dostça 2-2 berabere bitti. Hakemin son düdüğü ile Güneşlisporlu futbolcuların ve taraftarların şampiyonluk sevinci görülmeye değerdi. Karşılaşma sonunda sahada kupa töreni gerçekleşti. Başka bir programa yetişmesi gereken Bağcılar belediye Başkanı Lokman Çağırıcı adına kupayı kaptan Doğukan’a İBB AK Parti Meclis Üyesi Erdal Yılmaz verdi. Futbolcular şampiyonluk turu attılar. Taraftarlarda futbolcularla birlikte sahada sevinç turu attılar. 

Taraftarlar Güneşlispor Başkanı Ümit Yavaş’ı omuzlara alarak, havaya attılar. Sevinç gösterileri sonrasında günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

guneslihaber.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus