04 Aralık 2011 08:38

Gümüşsuyu'ndan tek kurşun


 GÜMÜŞSUYUSPOR  : 1  RAMİSPOR  : 0

İstanbul Süper Amatör Lig 6.Grup'ta Gümüşsuyuspor, düşmeme mücadelesindeki rakibi Ramispor'u 1-0 yenerek umutlandı. Beykoz ekibi, düşme hattının hemen üzerindeki Bakırköy ile puan farkını ikiye indirdi. 

Zemin neyse de sağlık konusu önemli!
Karşılaşma Süper Amatör Lig'in sayılı toprak zeminli sahalarından Kavacık Stadı'nda oynandı. Bu kadar merkezi bir yerdeki, güzel bir stadın zeminin yapılamamasındaki nedenleri merak etmemek elde değil. Daha önemlisi, karşılaşmanın ikinci yarısındaki Rami'den Mustafa'nın sakatlığı sonrası (ki kolunda kırık olduğundan şüpheleniliyordu, neyse ki sadece zedelenmeymiş) statta ne sedye, ne de sağlık memuru bulunmaması. Toprak zemin neyse, ama sağlık konusundaki eksiklikleri hoş görmek mümkün değil. Mustafa, en sonunda sakat kolunu diğer eliyle tutarak, yürüyerek hastane yolunu tuttu. Bu arada Stadın tasarımında sahaya ambulans girebilecek bir yer bırakılmadığını da vurgulamak gerekli.
Sönük bir maç
Karşılaşma oldukça sönük bir mücadeleye sahne oldu. Orta alanda birbirini kilitleyen iki ekip bir elin parmaklarından daha az pozisyon üretebilerek maçı bitirdi. Rami karşılaşmadaki en önemli fırsatını 28.dakikada yakaladı. Sağdan Umut'un köşe vuruşunda Ercan'ın kafası yan direkten sahaya döndü. Boşta kalan topa Yasin yetişemeyince Gümüşsusyu savunması topu uzaklaştırdı. 48.dakikada ise bu kez Beykoz ekibi gole yaklaştı. Soldan Metin'in kullandığı köşe vuruşunda kaleyi yoklayan Yeşil-Beyazlılar'ın (bu maçta mavi giydiler) topunu üstüste iki kez Rami savunması kale çizgisinde çıkardı.
78.dakikada Gümüşsuyu gole kavuştu. Kaleyi karşıdan gören bir pozisyonda serbest vuruşu kullanan Yusuf topu ceza sahasına kaldırdı. Kafa ile indirilen top ile buluşan Doğan, düzgün bir vuruş ile takımını öne geçirdi. Maçta başka gol olmayınca Gümüşsuyu hayati değerdeki üç puana uzandı : 1-0.
Bu sonuç ile Gümüşsuyu 8 puana çıkmasına karşın 11. sıradaki yerinde kaldı. 10 puanda kalan Rami ise bugün kazanan Haliç'in gerisinde kalarak 10 puan ile onunculuğa indi. 14.haftada Rami Tuzla'yı konuk ederken, Gümüşsuyu Vardar deplasmanına gidecek.

STAT: Kavacık
HAKEMLER: Aykut Çakmak, Emre Çelebi, Ertan Büyük
GÜMÜŞSUYUSPOR: Özkan, Samet, Oğuzhan, Çağdaş, Yusuf, Metin, Fatih, İlker (Zekeriya 36'), Emre (Doğan 46'), Cem , Özcan (Halil İbrahim 90').
TEKNİK SORUMLU: Aydın Çaylı
RAMİSPOR: Gökhan, Mustafa (Arif 69'), Ali, Uğur, Gökhan, Yasin, Eren, Ercan, Adem, Umut, Ergin (Ferhat 46').
TEKNİK SORUMLU: Osman Kibar
GOL : Doğan 78'
SAHA KOMİSERİ : Yahya Gülmüş

HABER-FOTOĞRAF: ERDEM G.
Bu maç ile ilgili diğer fotoğrafları "Erdem'in Amatör Futbol Fotoğrafları" Facebook Sayfası'nda bir süre sonra görebilirsiniz

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus