20 Ocak 2009 03:33

Gürselspor kaptanı Tezcan'dan açıklamaİstanbul Süper Amatör Küme 3. Grup'ta geçen hafta sonu oynanması gereken İstanbul Sinopspor-Gürselspor karşılaşması, konuk ekibin kulübesinde hiçbir yöneticinin bulunmaması nedeniyle oynanamamıştı.

Bu olayın en büyük mağdurlarından olan, küme düşmelerine karşın fair-play'in, amatörlüğün şartını yerine getirerek sahaya gelen ancak ellerinden bir şey gelemediği için oynayamayan Gürselsporlu futbolcular adına takım kaptanı Tezcan Yiğit bir açıklama yaptı.

Yerel Futbol Sitesi'ne konuşan Yiğit,"Ben ve takım arkadaşlarım Gürselspor'u geçen sezon 20 maçta 18 galibiyet, 1 beraberlik alarak uzak ara Süper Amatör'e çıkardık.Mahallemizin takımı olması sebebiyle ve birçok arkadaşımıza transfer teklifi gelmesine rağmen benim ve 1-2 yöneticinin telkiniyle büyük fedakarlıklar yaparak devam etme kararı aldık. Geçen sezonki kadroya 3-4 kişi alarak yeni sezona başladık. Fakat kısıtlı kadro ve sakatlıklar sebebiyle istediğimiz sonuçları alamayarak şu anda küme düşmüş durumdayız. Futbolda bunlar da var. Bizi küme düşmek ne kadar üzdüyse yanlız bırakılmak da okadar üzdü. İstanbul Sinop maçında, teknik direktörümüz 5 hafta önce istifa ettiği için başımızda gelen yöneticimiz esame listesini imzaladıktan sonra hasta olduğu için stadı terketti. Fakat hakemlere ve saha komiserine haber vermediği için hükmen mağlup olduk" dedi.

Oynadıkları tüm maçlarda rakiplerinin takdirini aldıklarını belirten kaptan Tezcan, "Bu haftaki maçımız alt sıraları yakından ilgilendirdiği için önemliydi. Bu nedenle kendim ve takım arkadaşlarım adına grubumuzdaki tüm takımlardan ve amatör futbolseverlerden, bizim dışımızda gelişen olaylardan dolayı, sıralamayı istemeden de olsa etkilediğimiz için özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus