16 Aralık 2008 04:51

Göktürkspor'da şampiyonluk yemeği


HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
2. Amatör Küme’de başladığı lig serüvenine önce 2. amatör küme şampiyonluğu şimdi ise 1. Amatör küme şampiyonluğuyla devam eden Eyüp İlçesinin güzide takımı Göktürkspor, gelecek sezon Süper Amatör Küme’de de grubunda şampiyon olarak tarihinde bir ilk imza atmak istiyor.
Son haftadaki Özmurat maçından sonra şampiyonluklarını garantileyen Göktürkspor’da yöneticiler tüm futbolcularına bir yemek vererek şampiyonluklarını kutladı.
Yemeğin açılış konuşmasını Kulüp Başkanı Serdar Bölükbaşı yaptı. “Bize bu gurur ve mutluluğu yaşattığınız için teknik heyetimiz Eren Koç, Turan Yılmaz ve futbolcularımızı yürekten kutluyorum” diyerek sözlerine başlayan Bölükbaşı, “Hepiniz biliyorsunuz, bu başarıyı kolay sağlamadık. 5 yıl içinde zor şartlarda mücadele ettik. İyi yerlere nasıl gelebilir izin hesaplarını yaptık Göktürkspor Kulübü’nde iyi, ahlaklı, disiplinli sporcu nasıl yetiştirebiliriz diye kafa yoruyoruz. Bu başarı tesadüf değil. Bir aile olmamızdan kaynaklanıyor. Biz aynı anda coşan, aynı anda üzülen bir aileyiz. Yüreklerimiz aynı anda attığı sürece biz daha çok başarılara imza atacağız dedi.

Bölükbaşı sözlerine şöyle devam etti: “Bu başarı tabii ki ekip işi. Futbolcusundan teknik heyete, yönetimden taraftara kadar emek isteyen bir iş. Göktürk beldesinde spor kulübümüzün varlığı demek bünyesinde binlerce genci barındırmak demektir. Bu da, hem bu gençlerin sağlıklı yetişmesini hem de sokaklarda zararlı alışkanlık edinmiş kişilerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bu anlamda bizi yalnız bırakmayan maddi ve manevi destekleyen belediye başkanımız Mustafa Gül, kıymetli ağabeyimiz İzzet Altınmeşe ve yönetici arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Daha sonra söz alan halk müziği sanatçısı İzzet Altınmeşe, Göktürk’te yaşamaktan ve Göktürkspor yönetiminde olmaktan büyük gurur duyduğunu belirterek, “Hayatta en güzel şey tüm mesleklerde amatörce yapılan iştir. Ben burada futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. İnşallah kendilerini Milli takımlarda görürüz” dedi.


Göktürk Belediye başkanı Mustafa Gül ise yemekte yaptığı konuşmada 26 Mart 1989 yılında başladığı göreve bazı belde belediyelerin kalkması ile birlikte 33 yıl sonra zorunlu olarak noktayı koyduğunu belirterek “Her işte bir hayır vardır bundan sonra bizlere sağduyu ile hareket etmek ve sabretmek düşüyor” şeklinde konuştu. Önümüzdeki seçimlerde aday olmayı düşünmediğini vurgulayan Gül, “Seçilen arkadaşlarımız Göktürk’ün doğal yapısını inşallah korurlar “ dedi.
Son söz olarak Mikrofonu eline alan Göktürkspor Kulübü Başkan Serdar Bölükbaşı’nın yapımı süren statlarının bir an önce bitirilmesi için Başkan Mustafa Gül’den söz alması büyük alkışa neden oldu. Şampiyonluk yemeğine, Göktürkspor Kulübü yöneticileri, teknik heyet ve tüm futbolcular katıldı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus