05 Ocak 2017 12:07

Gizli golcü şimdi de asist kralı oldu

Önceki yıllarda Özel İdarespor’da ön libero mevkiinde forma giyen ve attığı gollerle adı gizli golcüye çıkan Mustafa Mertcan Bulut, sezon başında transfer olduğu Yıldızspor’da da golcülüğünün yanı sıra yaptığı asistlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.


Sezon başında Aydın Özel İdarespor’dan Yıldızspor’a transfer olan 17 yaşındaki Mustafa Mertcan Bulut Özel İdarespor U14 takımında önceki yıllarda aldığı ‘gizli golcü’ lakabını bu yılda Yıldızspor U17 takımında ‘asist kralı’ olarak devam ettirdi.

Aydın Özel İdarespor’da ön libero oynarken, Yıldızspor’da kanat oyuncusu olarak görev yapan genç yetenek Mertcan, attığı goller ile adından sıkça söz ettirdiği gibi bu yıl da asistleriyle göz kamaştırdı. Başarılı kanat oyuncusu Mustafa Mertcan Bulut, Yıldızspor’da Takımı ile çıktığı 12 maçta 25 asist yaparken 12 de gol atma başarısı gösterdi. Bilindiği gibi gizli golcü Mertcan Bulut, 2012-2013 sezonunda Özel İdarespor U14 takımında 9 maçta 59 gol atarak o sezon en çok gol atan oyuncusu olarak tarihe geçmiş ve ‘gizli golcü’ lakabını almıştı.

'Profesyonel olmak istiyorum'
Futbol hayatına Özel İdarespor’da başladığını belirten genç golcü Mustafa Mertcan , “Özel İdarespor’da futbola 3 yıl önce başladım. Aziz hocamın hazırlamış olduğu antrenman programına göre düzenli ve tertipli çalışarak, buralara kadar geldim. Yeteneğimi ortaya koymamda Aziz hocamın payı büyüktür. Takımımın kazanması için ellimden geleni yapıyorum. Hiçbir mevki ayırt etmiyorum ve hangi bölgede olursa oldun verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. İlerleyen yıllarda da profesyonel futbolcu olmak için çok çalışıyorum. İnşallah büyük takımlara transfer olarak Aydın’ı en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Kaynak: Mehmet SARIKAYA- Aydın Ses Gazetesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus