03 Aralık 2011 11:09

Gergin maç Kazım Karabekir Mevlana’nın…


 
KAZIM KARABEKİR MEVLANA : 5 ORTAÇEŞME : 1
İstanbul Süper Amatör Lig, 5. Grupta Kazım Karabekir Mevlana ile Ortaçeşme ligin 12. haftasında karşılaştılar. Oldukça gergin başlayan ve bir ara oyunun durduğu maçı ev sahibi mavi-beyazlılar 5-1 gibi farklı bir skor ile kazanarak ligin ilk maçında berabere kaldığı rakibini ikili averajda geçmiş oldu.  Bu sonuçla iki hafta önce Teknik Direktör değişikliğine giden Gaziosmanpaşa temsilcisi iki maçta 6 puan alarak tehlikeli bölgeden hızla uzaklaşmaya başladı.


 
İlk maçta olaylar olmuştu
İstanbul Süper Amatör Lig, 5. Grupta, ligin ilk haftasında Beykoz’da olaylı bir maç sonrası 0-0 berabere kalan ve maç sonrası iki tarafında diğerini suçladığı maçın merakla beklenen rövanşı bugün Kazım Karabekir Mevlana Stadında oynadı.

 
Ortaçeşme ısınmaya çıkmadı, maç geç başladı
Beykoz temsilcisi Ortaçeşme’nin günler öncesinde Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat ederek bu maç için ek güvenlik talep etmesi ve ilk maçta hakarete maruz kalıp, tehdit edildiklerini iddia eden Kazım Karabekir Mevlana taraftarlarının bu maç için organize olması sebebiyle oldukça gergin geçmesi beklenen maçın öncesinde herhangi bir sorun olmaz iken, Ortaçeşme takımının saat 13’de geldikleri Statta ısınmaya dahi çıkmaması ve maçın başlama saati olan 14’de halen soyunma odasında bulunması gözlerden kaçmadı.

 
Yemen Ekşioğlu geldi, Ortaçeşme sahaya çıktı
İstanbul Futbol İl Temsilciği Başkanı Yemen Ekşioğlu’nun saat 14.12’de Kazım Karabekir Mevlana Stadına gelmesi ile sahaya çıkan Ortaçeşme takımı, durduk yerde gerilen bu atmosferde müsabakaya haliyle iyi başlamadı.

 
Kazım Karabekir Mevlana maça fırtına gibi başladı
Son haftalarda oldukça moralli oldukları gözlerden kaçmayan mavi-beyazlılar, sinirli ve telaşlı gözüken rakipleri karşısında maça fırtına gibi başladılar ve Serdar Seymen ile 10. dakikada 1-0 öne geçtiler. Enes’in 20 dakikadaki akıl dolu golü ile farkı ikiye çıkartan Karabekir Mevlana, ilk yarının kalan dakikalarında da oyunda kontrolü elinde tutmayı başardı.

 
Ayhan atıldı, saha karıştı
Müsabakanın başından itibaren Kazım Karabekir Mevlana taraftarlarının yoğun şekilde protesto ettikleri Ortaçeşme’nin kaptanlık da yapan başarılı oyuncusu Ayhan Güzel, 25. dakikada maçın Hakemi Deniz Hasanoğlu’ndan sarı kart gördü. Aynı futbolcu 45. dakikada topsuz alanda rakibin bileğine basınca müsabakanın Hakemi tarafından aynı maçtaki ikinci ihtarlık hareketi neticesinde oyundan ihraç edildi. Sahadan çıkmamak için direten ve uzun süre sahanın içinde bekleyen Ayhan’ı ikna etmek ise Yemen Ekşioğlu’na kaldı. Bu anlarda Ortaçeşme’li futbolcunun, İl Temsilciliği Başkanına, “bu sahayı neden kapattırmıyorsun…!” şeklinde oldukça yersiz bir çıkışının olduğu gözlendi. Bu esnada saha içinde olan yedek durumundaki bir Ortaçeşme’li futbolcunun da tribünlere alenen küfür ettiği duyuldu. Bu olaylar sebebiyle 5 dakika duran maç, ihraç edilen Ortaçeşme’li futbolcunun yedek kulübesine alınması ile sonuçlandı ve Hakem Deniz Hasanoğlu ilk devreyi bitirdi.

 
İkinci devreye Ortaçeşme gol ile başladı
Müsabakanın ikinci devresine Beykoz temsilcisi iyi başladı ve henüz 46. dakikada Cemil, kale alanı çizgisinden çevrilen topa, gol çizgisinde dokunarak kaleci Mustafa’yı mağlup etti.

 
Kazım Karabekir Mevlana farka koştu
Yediği golden hemen sonra toparlanan ev sahibi Kazım Karabekir Mevlana, Serdar (2) ve Aydın ile 3 gol daha bularak maçı 5-1 kazanmayı başardı. Maçtan sonra taraftarı ile bütünleşen Gaziosmanpaşa temsilcisinin sevinci görülmeye değerdi.

 
Kazım Karabekir potadan kurtuldu
Teknik Direktör Ferhat Kurtul’un göreve gelmesiyle bambaşka bir havaya bürünen Gaziosmanpaşa temsilcisinde Ferhat Kurtul’un, Küçükçekmece ile olan sözleşmesinin sürmesi nedeniyle halen lisansı çıkmadığı görüldü. Mavi-beyazlıları saha içerisinden bu hafta da, Alt Yapı Teknik Sorumlusu Mustafa Kıvanç ile Yardımcı Antrenör Hüseyin Demirelli birlikte yönetirken, atılan her golden sonra futbolcularının tel örgülerin ardındaki Ferhat Kurtul’a koşmaları gözlerden kaçmadı. Kazım Karabekir Mevlana ligde bu galibiyet ile puanını 16 yaparken, Ortaçeşme ise 8 puanda kaldı.

 
Hakemler…
Bu maçta Hakem Gözlemcisi ben olsaydım, Deniz Hasanoğlu, Şeref Şeker ve Bayram Öztürk’ten oluşan trioya en yüksek puanı verirdim. Hakemleri bu maçtaki üstün performansları nedeniyle tebrik ediyor, bu başarılarının artarak sürmesini diliyorum. Ayrıca Deniz Hasanoğlu’nun Hakemliğine tek kelime ile bayıldım.
 
Stat: Kazım Karabekir Mevlana
Hakemler: Deniz Hasanoğlu, Şeref Şeker, Bayram Öztürk
Kazım Karabekir Mevlana: Mustafa, Feyyaz, Tolga, Volkan, Cihan, Serdar, Aydın, Ebubekir, Enes, Tarık, Şahin
Teknik Direktör: Mustafa Kıvanç
Ortaçeşme: Murad, Rıdvan, Miraç, Barış, Sercan, Şenol, Sergen, Ayhan, Gökhan, Cemil, Murat
Teknik Direktör: Atilla Oruç
Sarı Kart: Feyyaz, Serdar, Tarık, Şahin / Cemil
Kırmızı Kart: Ayhan (Ortaçeşme)
Goller: Serdar (3), Enes, Aydın / Cemil


Tarafımıza yardımları ve maçtaki üstün gayretleri nedeniyle Saha Komiserimiz İlyas Karaca’ya teşekkür ederim.


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus