14 Temmuz 2016 12:21

Geleceğin file bekçileri yetişiyor


Geleceğin yıldız futbolcularını yetiştirmek için kolları sıvayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi çerçevesinde son olarak ‘Kaleci Yetiştirme ve Eğitim Programları’nı başlattı. Eğitimler sonunda yetenekli kaleci adayları spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor A.Ş. ve Başakşehir Futbol Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi çerçevesinde verilen eğitimler her gün daha da çeşitlendiriliyor. Son olarak “Kaleci Yetiştirme ve Eğitim Programları” da projeye dâhil edildi. Eğitimler, Avrupa Yakası'nda İBB'nin Bayrampaşa Stadı'nda; Anadolu Yakası'nda ise Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisi'nde veriliyor.

11 Temmuz'da başlayan programlara katılan 10 yaş altı ve 11 yaş üstü yaklaşık 70 kadar kaleci adayı; refleks geliştirme, esneklik, motivasyon, başlama duruşu, top takibi; yerden, orta yükseklikten ve baş üstenden gelen topların tutulması, golcünün açısını daraltma gibi teknik ve taktik konularda antrenörlerden eğitim alıyorlar.

9 Eylül’de tamamlanacak eğitimlere katılan tüm genç sporcular İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce verilen katılım sertifikalarını almaya hak kazanırken yetenekli olduğu tespit edilen kaleci adayları ise spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırılacak.PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus