15 Şubat 2009 02:36

Gedikpaşaspor evinde yıkıldı


GEDİKPAŞASPOR: 0 SÜMERSPOR: 2

HABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
İstanbul’un tarihi kulüplerinden olan, Süryani cemaati tarafından kurulan ve bu cemaat tarafından yaşatılan Gedikpaşaspor, Küçükçekmece’de tekrar hayat buldu. Halkalı bölgesinden futbolsever işadamlarının sahip çıktığı Gedikpaşaspor artık Gedikpaşa semtinden oldukça uzakta, Küçükçekmece ilçesinde mücadele edecek.
İstanbul 2. Amatör Küme 10. Grup’ta ilk hafta deplasmanda Zeytinburnu Yeni Güneşspor’a yenilen Kırmızı-Mavililer dün de sahasında bir başka Zeytinburnu ekibi Sümerspor’a 2-0 mağlup oldu.
Karşılaşma öncesi Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpler Destekleme Dernek Başkanı ve İASKF Eğitim İşlerinden Sorumlu Yönetici Seymen Gençtürk sahaya inerek her iki takıma başarılar dileyerek çiçek verdiler.

Müsabakanın ilk yarısını Yunus’un attığı golle önde kapayan Sümerspor ikinci yarıya da hızlı başlayarak rakip kalede tehlikeli olmaya başladı. Sümerspor’un yakaladığı bir pozisyonda Gedikpaşaspor’dan Mustafa ters vuruşla topu kendi ağlarına gönderdi. Maç da 2-0 sona erdi.

Gedikpaşaspor 2008-2009 kadrosu.

Zeytinburnu temsilcisi Sümerspor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus