29 Ocak 2009 04:19

Galataspor'dan Feriköyspor'a kınamaİstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup'ta geçtiğimiz haftasonu oynanan Feriköyspor-Galataspor maçı sonrası çıkan olaylara büyük tepki gösteren Galataspor Kulübü, olayları kınayan bir açıklama yaptı. Çayırbaşı Stadı'nda 2-1 Galataspor'un üstünlüğüyle sona eren mücadele sonrası Feriköysporlu futbolcularla Galatasporlu futbolcular arasında sahada arbede çıkmıştı.
Konuyla ilgili Galataspor Kulübü'nün yapılan açıklamada Feriköysporlu futbolcuların saldırgan tutumu kınandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Taraftarlarına şirin gözükmek için bize saldırdılar'
"Emniyet teşkilatına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. En zor zamanlarımızda hep yanımızda oldular. 25/01/2009 tarihinde Sarıyer Çayırbaşı Stadı'nda yine onlar vardı, bize sahip çıktılar. Feriköy Spor Kulübü ile 78 senelik dostluğumuz var. Bu dostluğumuzu simgelemesi için ilk maçta kendi sahamızda iki takım futbolcularının beraber çektirdiği resmi, iki takımın renkleri ile çerçeve yaptırıp kendilerine hediye ettik. Futbolcularımız sahada centilmence, sportmence mücadele etti. Bizler tribünde Galata’ya yakışır şekilde futbolcularımızı destekledik… Bunlar güzel olanlardı.
Bir de sahada yaşanan çirkinlikler vardı; Feriköylü futbolcular yenilmeleri halinde taraftarlarında yiyecekleri dayağı bildikleri için, can havliyle sahada bulunmalarının asıl amacının spor olduğunu unutarak, sakatlamak pahasına sert oynuyorlardı. İlahi adalet yerini buldu, galip geldik. Rakip futbolcular için asıl maç şimdi başlamıştı. Ya dayak yiyeceklerdi veyahut da taraftarlarına şirin gözükmek için bize saldıracaklardı. Onlar dayak yemekten korktular, sporcu olduklarını unutup bize saldırdılar. Taraftarları da olaylar sonunda soyunma odasında onları alkışladılar. Onların da göğsü kabardı. Çünkü sporcu kimliklerinden arınmışlardı, korkuyorlardı. Sonradan yaptığımız görüşmelerde, kendi deyimleriyle taraftarlar kesecekti onları."

Açıklama şöyle devam etti: "Golcümüz Uğur’un kaşı yarıldı, futbolcularımıza sahip çıkmaya çalışan yardımcı hocamızın kolu kırıldı, kalecimizin aldığı darbelerle kaval kemiği çatladı… Neden? Çünkü Feriköy aldığı mağlubiyetle gruptan çıkma umutlarını yitirmişti. Taraftarları onları dövecekti. Onlar korktular bizi dövdüler taraftarları da onları alkışladı. Onların da göğüsleri kabardı. Yapacak bir şeyleri yok. Çünkü onlar spora bu pencereden bakıyor. Ama farkında değiller o pencereden içeri hava girmiyor. Nefes alamıyorlar. Teneffüs ettikleri oksijen değil."
Feriköylü bir yöneticiye de tepki verilen açıklamada, "En acı olanı da idareci sıfatıyla içeri giren şahsiyetin yere düşen futbolcumuza tekme atmasıydı. O da korkuyordu, o da dayak yiyecekti. O da kolay olanı yaptı. Onu da alkışladılar. Onun da göğsü kabardı. Feriköy camiasında kahraman olmuştu. Ama gruptan çıkamadılar. Olsun! Seneye dayaktan anlayan takımlarla aynı gruba düşerler, döve döve çıkarlar belki! Allah'tan ümit kesilemez! Şerefiyle, Ahlakıyla, haysiyetiyle, onuruyla sportmence mücadele eden Aslanlarımızın alınlarından öpüyoruz."
Olaylardan enstantaneler...


Galataspor, Feriköy galibiyetiyle gruptan çıkma yolunda büyük avantaj elde etti.

88'de gelen galibiyet golünün sevinci...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus