07 Aralık 2007 07:50

Futbolcu gözüyle
İstanbul 1. Amatör Küme takımlarından Şişli Yaylaspor'un genç golcüsü Kaan Emre Kahya, hem takımı hakkında, hem de takımca yaşadıkları ilginç bir maçı Yerel Futbol Sitesi için aktardı...

YAZI: KAAN EMRE KAHYA
İstanbul 1. amatör küme 8. grup'ta oldukça zor günler yaşayan Şişli Yaylaspor, bu durumu rakiplerin iyi oluşuna değil, kendisinin kötü oluşuna bağlamakta. Bu sezon takımımızdan istediğimiz verimi alamadık amadaha ilk yılımızda 1. amatör kümede var olduğumuzu bütün rakiplerimize göstermiş olduk.
Şişli Yaylaspor'un tek sorunu destek... Takımımız Şişli ilçesinin Feriköy semtinin takımıdır. Oldukça eski bir mazisi olan semtimizin diğer takımı Feriköy'ün de halen süper amatör kümede olması üzücü. Genel duruma baktığımız zaman, Feriköy'ün 80 yıllık tarihi var ancak 3 yıl önceye kadar süper amatör küme yoktu ve 1. amatör kümede mücadele etmekteydi. Bu yüzden biz Şişli Yaylaspor olarak 2006 kuruluşlu olmamıza rağmen 1. amatör kümede mücadele ettiğimiz için oldukça mutlu ve onurluyuz.
Şişli Yaylaspor'un genç golcüsü Kaan Emre olarak, rakiplerimizin bizim için zor olmadığını sadece takıma olan desteğin az olduğunu dile getirmek istiyorum. Sayın hocamız NECDET YILMAZ ve Kaptanımız NEDİM GÜLCAN yönetiminde olan takım olarak aslında çok iyi bir aile oluşturduğumuzu dile getirmek isterim. Bir zamanlar 2. ligde oynayan Edirnespor'un formasını giyen, Feriköyspor'da da oldukça güzel yıllar yaşayan Necdet hocamız biz Yayla halkı ve futbolcular için çok büyük bir kazanç ve örnektir. Necdet hocamızın bizlere verdiği en büyük şey, "Formaya, akan ter ve emeğe verilen saygıdır" sözü ve her daim arkamızda oluşudur. Benim Emre olmamda en büyük rol sahibi olan hocamıza ben şahsım adına sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum.

Paylaşmak istediğim bir başka konu var... İsmini vermek istemiyorum, bir müsabakamızda rakip favori gösteriliyordu. Hocamız da maç öncesi bizlere, "Bu takım bizi kağıt üzerinde yendi. Çıkın siz de kendiniz gibi mağlup olmuş gibi oynayın" dedi. Genele baktığınız zaman hiçbir teknik adam bu şekilde oyuncularına maça çıkması için talimat vermez.
Nitekim maç başladı. Şunu parantez içinde belirtmek isterim, Bizi aslında biz gibi oynadığımız zaman hiçbir takım yenemez çünkü bizde ayrı bir hırsve motivasyon var, ancak bunu sahaya yansıtamıyoruz. Ancak söz konusu maçta rakibimize göre rahat oynuyorduk. Dakikalar 43'ü gösterirken bir gol bulduk ve ilk yarıyı da 1-0 önde kapadık.
İkinci yarıya daha bir rahat başladık. Asla skoru koruma peşinde değildik, aksine daha çok gol atıp kazanma arzusundaydık. Ta ki 70. dakikada lehimize bir penaltı verilene kadar... Bu dakika içerisinde rakip takımdan bir oyuncu bana sarılarak, "Kardeş sıkmaya gerek yok, iddianız yok" diyerek, tabiri caizse maçı bırakmamız için yalvarmaya başladı. Ben hiç oralıolmayarak, "Oyununa bak" dedim.
Bu penaltıdan gol olmuştu. Golden sonra sıklaşan atakları olan iki takım gördük. Ben o dakikalarda rakip kaleci ile karşı karşıya kaldım ama acele ettiğim için golü kaçırdım belki kopma noktasıydı bu. Neyse oyun devam etmekteydi ancak rakibin sıkıntısı yüzlerinden belli oluyordu. Hakem de alakasız bir 4 dakika uzatma göstererek bu maçın bu skorla bitmeyeceğini göstermiş oldu ve 90+3’te kontratağa çıkan takımımız rakibi 3’e 1 yakaladı. Ancak takım arkadaşımızı düşüren oyuncuya kart dahi göstermeyen hakem devam kararı verdi ve dönen topta rakip faulden serbest atış kazandı ve bu pozisyondan golü buldu. O atış esnasında rakip takımın kalecisi hocamıza dönerek “Şampiyon mu olacaksınız, bu kasmak neden hocam?” diyerek tepki verdi.
Şimdi sorarım sizlere; bu mudur liderlik, bu mudur liderlik için oynayan takım? Bu yalvarmalar da nedir?O şampiyonluk yolundaki takıma karşı sahada üç önemli asımızdan yoksunuz, yedek kulübemizde 15 yaşında üç futbolcu var. Sizce bu takım alt sıralarda olmayı hak ediyor mu? Veya futbolda bu tür davranışlar doğru mu? Düşünerek yorumlamanızı bekliyorum.
Yazımı, hocamızın bir sözüyle bitirmek isterim: Yetenek maç kazandırır, arkadaşlık ve takım ruhu şampiyonluk getirir!

Not: Amatör futbolun içindeki futbolcu ve yöneticilerin de bu tarz yazılarını seve seve yayınlayabiliriz.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus