29 Kasım 2007 02:26

Futbolcu fabrikası Yücespor80'lerin sonu ve 90'ların başında 3. Lig'de mücadele eden Bakırköy temsilcisi Yücespor, şu sıralar İstanbul 1. Amatör Küme'de mücadele etmekte. Mavi-Beyazlılar özellikle altyapıdaki başarılarıyla dikkat çekiyor.

Türk futboluna yeni oyuncular kazandıran Yücespor, altyapındaki birbirinden yetenekli oyuncuları ile adından sıkça söz ettiriyor. Yücespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Talay, kulübün kendi öz kaynakları ile geleceğe yatırım yaptığını belirterek, "Biz her zaman para verip dışarıdan futbolcu almaya karşı çıktık. Bunun yerine kendimiz futbolcu yetiştiriyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de altyapıya çok önem veriyoruz. Altyapı futbolcularımızın aldığı başarıları herkes biliyor. Bir çoğu zaten profesyonel takımlarda top koşturuyor” dedi.
Yücespor yöneticilerinden ve İstanbul İl Futbol Temsilcisi Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Öngün ise Yücespor'un Türk futboluna sayısız yetenekler kazandırdığının altını çizerek, “Yücespor üç büyüklerden sonra altyapı konusunda söz sahibi olan takımdır. Burası adeta bir futbolcu fabrikası. Yeni yetenekleri burada eğitip, futbolcun inceliklerini öğretip; kendilerini ispatlama imkanını tanıyoruz. Daha sonra ise diğer takımlara transfer oluyorlar. Oralarda da sergiledikleri futbolla bizleri mahçup etmeyerek bizi en güzel şekilde temsil ediyorlar. Şu anda da altyapımız da çok yetenekli oyuncularımız var. İnşallah onlarda en iyi yerlere giderler ve bizi çok iyi temsil ederler” diye konuştu.

Kaynak: Yılmaz Aktepe-Kent Yaşam

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus