18 Aralık 2008 12:08

Firmalar'da çeyrek finalistler belli


Firmalar Arası Turnuva’da, İBB Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde 14/12/2008 Pazar günü oynanan 2. Tur Eleme maçlarında, rakiplerini eleyen 8 takım çeyrek finale yükseldi.
30 takımla başlayan ve dostluk içinde devam eden maçlarda,

Genç Kardeşler Plastik, Mete Tekstil’i,
Turkcell, Musa Teksil’i,
Göltaş Gıda, ADK İnşaat’ı,
Rameks Triko, Tekbir İnşaat’ı (penaltılarla),
Akbulut Spor Merkezi, Maman Derneği’ni (penaltılarla),
Kamay Tekstil, Nevşehir Kurugöl Derneği’ni,
Baykurt Tekstil’i, Sarmina Tekstil’i,
ELLY Group ise Trabzon Araklı Yeşilce Derneği’ni eleyerek çeyrek finale yükseldiler.

8 Müsabakada sonunda yalnızca bir maçta ihraç olması ve elenen takımların rakiplerini tebrik ederek, Nisan aylarında yapılacak ikinci turnuva için iddialaşması da turnuvanın renkli görüntülerinden oldu.

Turnuva Organizasyon Sorumlusu Sayın Mehmet Öztürk, turnuvada şu ana kadar amaçladıkları başarıyı yakaladıklarını, her turnuvanın diğerinden daha da kaliteli ve güzel geçtiğini belirtti. Öztürk, takımların ve sporcuların yeni arkadaşlar ve hatta yeni ticari dostluklar da elde ettiklerini söyleyerek, destek veren herkese ve özellikle de, Mete Tekstil’den Sayın Ahmet Doğan ve Sayın Kasım Duman’a Sarmina Teksti’den Sayın Fuat Yaltop’a, Yeşilce Köyü Derneğinden Sayın; Sezai Özyurt’a, Kurugöl Yrd Derneği’nden Sayın, Cüneyt Eroğlu’na, ADK İnşaat’dan Sayın Islam Köse’ye, Maman Derneği ve Dernek Başkanı Sayın Ramazan Kırtay’a, Musa Tekstil’den Sayın Bayram Çelik’e, Tekbır İnşaat’dan Sayın Yüksel Demir Bey’e teşekkür etti.
Mehmet Öztürk, “Elemelerde oynanan 8 eleme maçlarında dostlukların, sevginin ön planda olması bizleri son derece mutlu etmiştir, elenen takımlarımız kendilerini mağlup eden takımlarımızı tebrik etmiş ve sahadan dostça çıkmaları da turnuvamızın gerçek amacı olan bütünleşme ve kaynaşma adına çok güzel bir çizgide olduğumuzun göstergesidir, çeyrek finale kalan takımlara da bundan sonraki maçlarda başarılar” dedi.

Haftanın sonucu merakla beklenen maçlarında, Göltaş Gıda rakibini çok rahat bir oyunla mağlup ederek, çeyrek finalde Musa Tesktil’i son dakikasında 3 golün atıldığı maçta eleyen Turkcell ile eşleşirken, Embiya ve Cemil maça damgasını vuran oyuncular oldular.
Turkcell ise son dakikada Yaşar’ın muhteşem golü ile Musa Tekstil’i 6-5 yenerek çerek finale yükseldi. Bu maçta Turkcell’den sakatlıkları bulunan Mustafa Tümöz ile Koray oynamadılar.

ELLY Group ise Yeşilce Derneği’ni elerken, Oktay, Selçuk ve Mustafa maçın en iyileri olarak göze çarptılar. Genç Kardeşler Plastik, Mete Tekstil’i zorlanmadan geçerken, çeyrek finalde ELLY Group’un rakibi oldu.
Turnuvanın renkli takımlarından Kamay Tekstil, Emin’in gol kaçırma yarışı yaptığı maçta, Murat, Taner ve İsmet ile geçerken, maçın en iyisi olarak da Kaleci Soner göze çarptı. Nevşehir Kurugöl Derneği etkili oyuncusu Özcan 56. dakikada sakatlanınca rakibine boyun eğmek zorunda kaldı.

Favori takımlardan Baykurt Tekstil, Murat Yaramaz ve Medet’in yokluğuna rağmen, Sarmina Tekstil’i elerken, Selim hem maçın yıldızı oldu, hem de turnuvanın en kaliteli oyuncularından birisi olduğunu izleyenlere tescil ettirdi.
Akbulut Spor Merkezi, son 15 dakikasını Osman’ın çift sarı karttan ihraç olması nedeniyle eksik bitirdiği maçta, 1-3 mağlup durumdan gelip, Arif’in, İsa’nın, Kaptan Hasan’ın ve burnuna aldığı darbe ile sakat sakat oynayan Ramazan’ın üstün oyunu ve Arif’in kendi ceza alanından attığı Hagi’yi anımsatan golü ile maçı önce penaltılara götürdü sonra da rakibini 9-8 mağlup ederek, çeyrek finale yükseldi. Malatya Maman Derneği’nde ise penaltıyı maçın en iyilerinden birisi olan Kaptan Sabri kaçırdı.

Günün son maçında Rameks Triko, Tekbir İnşaat’ı penaltılarla 9-8 mağlup ederken, Tekbir İnşaat adına Ünsal penaltıyı kaçırarak, turnuvaya güzellik katan Tekbir İnşaat’ın elenmesine neden oldu.


Turnuvada çeyrek final maçları, 21/12/2008 Pazar günü oynanacak maçlarla devam edecek.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus