22 Aralık 2008 10:41

Feriköysporlu taraftarlardan açıklamaİstanbul Süper Amatör Küme'de son 2 haftada Feriköyspor'un maçlarında yaşananlar ve sonrasında kırmızı-beyazlı camiaya yöneltilen eleştiriler sonrası, Feriköyspor'un taraftar grubu GFK bir basın açıklaması yaptı. Kendilerine karşı yargısız infaza gidildiğini öne süren grubun açıklaması şöyle:

"Sezon Öncesi Daha Lig Başlamamışken Sitemizden Yapmış Olduğumuz Açıklamada Biz Feriköy Taraftarları Olarak Takımımız Önünde Engel Olacak Bütün Davranışlardan Kaçınacağımızı, Semtimizdeki Maçlarda Rakip Taraftarları da Görmek İsteyip Onları Misafirperverce Ağırlayacağımızı ve Tahrik Edilmediğimiz , Takımımızın Hakkının Yenmediği Sürece Hiçbir Olaya Adımızı Karıştırmayacağımızı Belirtmiştik. Feriköy Stadında Oynanan Birçok Maç Olayı Geçtik Küfürsüz Tamamlandı. Hatta Maç Sonraları Semtimizi Terkeden Rakip Futbolculara Diğer Maçlarında Başarı Dileklerimizi de İlettik. Bizler, Her Ne Kadar En Ufak Bir Olayda Feriköy Düşmanları Tarafınca İnsanlara Kötü Olarak Lanse Edilmiş Olsak da Tribün Kültürünü Benimsemiş, Kendini Bilen Sağduyulu İnsanlarız.

Çoğu Zaman Olaylarda İnsanlarca Yargısız İnfazlara Maruz Kaldık. 90. Dakikada Attığımız Golden Sonra Doğal Olan Sevinç Gösterilerimizde Bulunurken Rakip Takım Yöneticisinin Bizim Olduğumuz Tribüne Yönelip Bizlere Tahrik Edici Hakaretler Sıralamasına Tepki Gösterdiğimiz de Suçlu Olan Yine Feriköy Taraftarı Oluyor. Biz İstiklal Marşı'nı Okurken Yüce Marşımızı Yuhalayıp Islıklayanlarla, Bölücü Terör Örgütüne Küfür Ettiğimizde Bize Küfür Edenlerle Çatıştığımızda Suçlu Olan Taraf Yine Feriköy Taraftarı Oluyor. Çoğu Maç Boyu Rakip Takımlara Küfür Bile Etmememize Rağmen Rakip Futbolcuların Kendini Kaybedip Bulunduğu Semti Unutarak Feriköy Tribünlerine Karşı Tahrik Edici Oyunlarını Bozduğumuz Zaman Suçlu Yine Feriköy Taraftarı Oluyor.

En Son 4 Maç Tarafsız Saha (Sezon Sonuna Kadar) Ceza Aldığımız Maçta Olan Hakeme Saldırı Olayına Gelirsek; O Feriköy Taraftarının Takımımız Üzerine Oynanan Oyunlara ve Haksızlığa İsyanıdır! Her Maç mı Hakem Hatası Olur , Her Maç mı Bu Hatalar Feriköyü Denk Gelir ? Peki Bunlara Tesadüf Diyelim, Son Haftalarda Hiçbir Maçı 11 Kişi Tamamlayamadık, Bu da mı Tesadüf ?

Artık Yargısız İnfaz Yapmayı Bırakın! Biz Haksız Olduğumuz , Hesabını Veremeyeceğimiz Hiçbir Olaya Adımızı Karıştırmayız. Madem Feriköy Taraftarı Sizlerin Dediği Kadar Kötü , O Zaman Feriköy Stadı'na Gelmiş Takımların Taraftarlarına Sorun Bizleri. Kulaktan Dolma Laflarla Yargılama Yapmayın. Feriköy Stadı'ndaki Yenibosna Maçında Sahada Futbolcular 2 Kere Birbirine Girmesine Rağmen Bizler ve Rakip Taraftarlar Arasında En Ufak Kötü Söz , En Ufak Sürtüşme Olmamıştır. Feriköy'e de Onlardan Başka Gelen Olmamıştır. O Yüzden Bizleri Onlardan Başka Kimse Anlayamaz. Yenibosnalı Kardeşlerimizi Ellerimizle Otobüslerine Bindirerek Semtlerine Uğurladık.

Feriköy Taraftarını Anlayın Artık!"

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus