24 Ocak 2009 09:37

Feriköy taraftarından açıklamaİstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup takımlarından Feriköyspor'un taraftar grubu GFK, yarınki kritik Galataspor maçı öncesi, son zamanlarda kendilerine yöneltilen suçlamalara yanıt verdi. Bu açıklamayı aktarıyoruz:

"Sezon öncesi daha lig başlamamışken sitemizden yapmış olduğumuz açıklamada; biz Feriköy taraftarları olarak takımımızın önünde engel olucak bütün davranışlardan kaçınacağımızı, semtimizdeki maçlarda rakip taraftarları da görmek isteyip onları misafirperverce ağırlayacağımızı ve tahrik edilmediğimiz, takımımızın hakkının yenmediği sürece hiçbir olaya adımızı karıştırmayacağımızı belirtmiştik.
Feriköy Stadı'nda oynanan bir çok maç olaysız geçti, küfürsüz tamamlandı. Hatta maç sonraları semtimizi terkeden rakip futbolculara diğer maçlarında başarı dileklerimizi de ilettik. Bizler, her ne kadar en ufak bir olayda Feriköy düşmanları tarafınca insanlara kötü olarak lanse edilmiş olsak da; tribün kültürünü benimsemiş, kendini bilen sağduyulu insanlarız.

Çoğu zaman olaylarda insanlarca yargısız infazlara maruz kaldık.
90. dakikada attığımız golden sonra doğal olan sevinç gösterilerimizde bulunurken; rakip takım yöneticisinin bizim olduğumuz tribüne yönelip bizlere tahrik edici hakaretler sıralamasına tepki gösterdiğimizde yine suçlu olan Feriköy taraftarı oluyor.
Biz İstiklal Marşı'nı okurken; yüce marşımızı yuhalayıp ıslıklayanlarla, bölücü terör örgütüne küfür ettiğimizde bize küfür edenlerle çatıştığımızda suçlu olan taraf yine Feriköy taraftarı oluyor. Çoğu maç boyu rakıp takımlara küfür bile etmememize rağmen rakip futbolcuların kendini kaybedip bulunduğu semti unutarak Feriköy tribünlerine karşı tahrik edici oyunlarını bozduğumuz zaman suçlu yine Feriköy taraftarı oluyor.

En son 4 maç tarafsız saha ( sezon sonuna kadar ) ceza aldığımız maçta olan hakeme saldırı olayına gelirsek; o Feriköy taraftarının takımımız üzerinde oynanan oyunlara ve haksızlığa isyanıdır !
Her maç mı hakem hatası olur ?
Her maç mı bu hatalar Feriköy'e denk gelir ?
Peki bunlara tesadüf diyelim; son haftalarda hiçbir maçı 11 kişi tamamlayamadık, bu da mı tesadüf ?

Artık yargısız infaz yapmayı bırakın !
Biz haksız olduğumuz, hesabını veremeyeceğimiz hiçbir olaya adımızı karıştırmayız.
Mâdem Feriköy taraftarı sizlerin dediği kadar kötü, o zaman Feriköy Stadı'na gelmiş takımların taraftarlarına sorun bizleri.
Kulaktan dolma laflarla yargılama yapmayın.
Feriköy Stadı'ndaki Yenibosna maçında sahada futbolcular 2 kere birbirine girmesine rağmen; bizler ve rakip taraftarlar arasında en ufak kötü söz, en ufak sürtüşme olmamıştır.
Feriköy'e de onlardan başka gelen olmamıştır.
O yüzden bizleri onlardan başka kimse anlayamaz. Yenibosnalı kardeşlerimizi ellerimizle otobüslerine bindirerek semtlerine uğurladık."

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus