28 Aralık 2008 06:56

Feriköy, cezayı Sultançiftliği'ne kesti


FERİKÖYSPOR: 4 SULTANÇİFTLİĞİSPOR: 0

HABER-FOTO: EFKAN BUCAK
İstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup’ta haftalardır Galataspor’un ikramlarını geri çeviren ve rakibiyle adeta puan kaçırma yarışına giren Feriköyspor, Galata’nın Yenibosna’yla berabere kaldığı hafta bu kez fırsat tepmedi ve Sultançiftliği’ni 4-0 yenerek liderliğe yükseldi. Karşılaşma, Büyükçekmece maçında çıkan olaylar nedeniyle Feriköy’e verilen ceza nedeniyle Avcılar Turgut Özal Stadı’nda oynandı.

STAT: Avcılar Turgut Özal
HAKEMLER: Alpaslan Cebe, Muzaffer Kaşıkçı, Ömer Turhan
FERİKÖYSPOR: Hakan ***, Yusuf ***, Ali ***, Barış ****, Yavuz ***, Osman ***, Ersoy *** (Ekrem **), Alper *** (Erhan **), Önder ***, Uğur **** (Özgür **), Hacı Hüseyin ****
TEKNİK DİREKTÖR: Ergün Gelen
SULTANÇİFTLİĞİSPOR: Celil **, Adem * (Mehmet *), Turgay *, Vahap *, Fatih *, Eyüp * (İbrahim **), Meşgul **, Samet **, Umut *, Sinan *, Ergin *
TEKNİK DİREKTÖR: Berkant Kahraman
GOLLER: Uğur (11), Hacı Hüseyin (24 ve 55), Önder (90+1)
Maçtan izlenimler:

* Vallahi dürüst olmam gerekirse Pazar günü maç izlemek programımda yoktu ancak sevgilim tarafından ekilince, en iyi opsiyonum evime 10 dakikalık mesafede olan Avcılar Stadı’na gitmekti. Maça biraz geç kaldım. Hem Feriköy’ün hem de Sultançiftliği’nin kırmızı-beyaz olduğunu biliyordum, uzaktan stada baktığımda takımlardan birinin sarı formayla oynadığı gördüm. “Vay” dedim, “İngiltere Premier Ligi’ndeki gibi ‘üçüncü renk forması’ olayına girmişler” dedim kendi kendime. Ancak stada girince gerçek anlaşıldı. Feriköyspor, Avcılar Belediyespor’un formalarını ödünç almıştı. Olsun, Feriköyspor, normalde kırmızı-beyaz olup arada sarı-siyah giyen Arsenal’ın ambiyansını yakalamıştı bence bu maçta.

* Yağmurlu ve soğuk bir hava olmasına karşın yarısı seyircilere açılan (diğer yarısı nedense kapalıydı) Avcılar Turgut Özal Stadı tribünleri tıklım tıklımdı. Yenibosna ve Avcılar taraftarları da bu maçta Feriköy’e destek verdi, gerçekten güzel centilmence bir ortam vardı. Feriköyspor tribünleri gerçekten çok renkli. Her yaştan fanatik Feriköylü taraftar var. Tezahürat yapan 50-60 kişilik bir grup vardı, 100 kadar da maçı takip eden, arada oyuna müdahale eden taraftar vardı. Şahsi kanaatim, amatör maçlarda bu tür taraftarların maça daha fazla etkisi olduğu. Tüm takımlar için söylüyorum; tezahürat yapan gruplar maçla fazla alakalı olmuyor. Oysa maçı takip eden, 25-30 yaş üstü grup oyunu takip ediyor, sahadaki oyunculara isim veya numaralarıyla hitap ediyor, atak yapan takıma göre tezahürat yapabiliyor.


* Feriköysporlu taraftarlarla oldukça sohbet etme şansı bulduk. Hatta Feriköy haberlerine yorum yazan birçoğuyla tanıştık. Bir de Feriköy taraftarlarının fotoğrafını çekebilmek için hafif akrobasi bile yaptım, çıkış tünelinin üstündeki demirin oraya çıkmak zorunda kaldım. Şimdi ne var bunda diyeceksiniz, benim gibi yükseklik korkusu olan adam için bu büyük bir başarı! Zaten fotoğrafı çekerken iki taraftar beni tutuyordu, sanıyorum komik bir sahneydi! Bu arada üçüncü golü de göremedik ya neyse...


* Biraz da maçtan bahsedelim... Feriköy iki erken golle oldukça rahatladı. Feriköy Uğur’un uzak mesafeden golüyle öne geçerken 24’te Hacı Hüseyin farkı ikiye çıkardı. 55’te Hüseyin yine uzak mesafeden farkı üçe çıkardı (Bu golü görmedim, o sırada fotoğraf çekiyordum ama öyle dediler). 90+1’de Önder sağ çaprazdan çok sert vurdu ve skoru belirledi: 4-0. Bu arada 90. dakikada Feriköy, Erhan’ın ayağından bir penaltıdan yararlanamadı. Kaleci bu penaltıda başarılıydı.


* Feriköyspor karşılaşmanın genelinde üstün olan taraftı. Attığı kadar da gol kaçırdı. Savunmaları oldukça iyi, neredeyse hiç top sektirmediler, sıfır hataya yakın oynadılar. 3-0’dan sonra kalelerinde çok ciddi bir tehlike yaşadılar ancak savunma kaleciyi geçen topu çizgiden çıkardı. Dediğim gibi çok kaçırdılar ama 4-0 biten maçta ‘bitiricilik sorunları var’ desem abes olur. Kaçırdıkları da nazar boncuğu olsun.

* Sultançiftliği açıkçası beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Aldıkları sonuçlar ve haklarında duyduklarım nedeniyle daha sert bir takım bekliyordum ancak erken gelen gollerle demoralize olmuş göründüler. Kalecileri Celil iki golde hatalı olsa da çok top çıkardı. 8 numaralı Samet takımın en iyisiydi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus