10 Aralık 2010 05:54

Feriköy'de neler oluyor? İki spor adamı neler diyor?Feriköyspor'da ilginç günler yaşanıyor... Teknik direktörlüğe Metin Kaygın'ın getirilmesinden kısa bir süre sonra Muharrem Yıldırım da sportif direktör oldu. Amatörde sportif direktörlük yaygın değil. Herkes bu konuda yorumlar yapıyor. Yazarımız Burak Kurtuluş, olayın iki kahramanı, Metin Kaygın ve Muharrem Yıldırım'la konuştu, görüşlerini aldı...

1919‘da Feriköy İclaliye Kulübü, 1923 yılında Feriköy İdman Yurdu, 1927‘de Feriköy Duatepe İdman Yurdu adlarıyla 3 kez kurulan Kırmızı-Beyaz renkli takım, kısa zamanda gördüğü ilginin etkisiyle semtinin adı Feriköy ismini aldı ve Feriköy Gençlik Kulübü adıyla 1947‘de tescil edildi. Feriköy’ün, 1982 yılında Feriköy Gençlik Kulübü olan ismi Feriköy Spor Kulübü olarak değiştirilmiştir.1959-1968 arasında Türkiye 1. Liginde devamlı yer alan Feriköy 1968‘de 2. Lig’e, 1973 yılında 3. Lig’e 1975‘te ise Amatör’e düştü. 1982’de Amatör şampiyonu olan ve 1982-83 sezonunda 2. Ligde oynayan kulüp, 1984’te 3. Lige alındı ve 1994 yılında da Amatör Lig’e düştü.  1998 yılında İzmit’te yeniden 3. Lige yükseldi. 1999-2000 sezonunda mücadele ettiği 3. Lig’de tutunamayarak tekrar Amatör Lig’e düştü. Bir ara Amatör 1. Lige düşen kulüp, yeniden İstanbul Süper Amatör Ligi’nde döndü ve geçen sezon 2. Grup’u Yeniköy’ün ardından 2. sırada bitirerek Bölgesel Amatör Lig’e katılmaya hak kazandı. Feriköy Spor Kulübü’nün Başkanlığı Sayın Oktay Ertuğrul yapmaktadır.
            Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi, 10. Grup’ta mücadele eden ve lige Kartal Belediyespor galibiyeti ile başlayan Feriköy’de, Teknik Direktör Erdoğan Beysüngü; 6. haftada, Maltepe önünde alınan 3-1’lik mağlubiyet sonrası görevinden istifa etti ve yerine Teknik Direktör Metin Kaygın getirildi. Metin Kaygın’ın tribünde olduğu ilk maçta, deplasmanda Edremit Belediyespor ile 1-1 berabere kalan Feriköy, peşinden kendi sahasında, seyircisinden yoksun oynadığı maçta, Bursa temsilcisi Zaferspor ile de aynı skor ile 1-1 berabere kaldı. Feriköy geçen hafta ise, oyunun genelinde daha üstün oynadığı maçta, tarafsız sahada, Karagümrük’e 1-0 mağlup oldu ve 9 maç sonunda topladığı 12 puan ile şu anda ligde, 7. sırada yer alıyor.
            Bu hafta için Feriköy’de bir gelişme daha oldu ve Ayağaspor ile tam 4 defa Türkiye Finali oynamış olan genç ve başarılı Teknik Direktör Muharrem Yıldırım; Feriköyspor’da Sportif Direktör olarak göreve başladı.
            Yerel futbol sitemizde Orhan Budak imzalı çıkan bu haber sonrası, Feriköy Kulübü’nde tribünlere hakim olan ve 2.000’e yakın üyesi olan Genç Feriköy’lüler ağırlıklı olmak üzere, Feriköy taraftarları bu gelişme sonrasında, rahatsızlıklarını dile getirerek, bu gelişmenin arkasında başka planlar olduğunu, başka türlü oyunlar olduğunu ve Muharrem Yıldırım’ın Feriköyspor’un aslında yeni Teknik Direktör’ü olduğunu iddia ettiler.
            Bizler de Feriköy’ü sevenler için bir araştırma yaptık ve şu anda Feriköy’de görevde olan iki değerli Hoca ile görüştük. Metin Kaygın ve Muharrem Yıldırım görüşleri aşağıdadır.

Feriköyspor Teknik Direktörü Metin Kaygın;
Muharrem Yıldırım çok isabetli oldu!

Burak Kurtuluş: Değerli Hocam; Feriköy Spor Kulübü Yönetim Kurulunun almış olduğu bir karar var bu konu hakkındaki düşüncelerinizi Yerel Futbol ziyaretçileri için öğrenmek istiyoruz.

T. Direktör Metin Kaygın: Öncelikle Yönetim Kurulumuza, Muharrem Yıldırım kardeşimi Sportif Direktörlük görevine getirmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü yaklaşık olarak 1 ay kadar önce başlamış olduğum Feriköy Spor Kulübü Teknik Direktörlük görevim sırasında saha içi çalışmalarımın haricinde, idari işler açısından (benim işim olmamasına rağmen) bazı zamanlar gece yarısına kadar çalışmak zorunda kaldığım anlar oldu. Beni tanıyanlar bilirler ki, saha içinde bütün gün çalışsam da, çok sevdiğim işimi yaparken hiçbir zaman yorulmak bilmem, fakat saha dışı diye tabir ettiğimiz bu idari işler; beni, olmaması gerektiği kadar yordu. Yönetim Kurulumuzun almış olduğu son derece yerinde ve çok ihtiyacımız olan bir karardır. Bundan sonran ben de işime daha zinde kafa ile motive olacağım. Zaten Yönetim Kurulumuz da, Muharrem kardeşimin bu göreve getirilmesinden sonra oyuncu kardeşlerimize bir miktar ödeme yaparak jest yapmış oldu. İnanıyorum ki, Muharrem kardeşimin de bu konu hakkındaki çabaları neticesinde  daha güzel gelişmelerde olacaktır.  Ayrıca biliyorsunuz düne kadar Teknik kadro olarak benim haricimde, sadece kaleci hocası olarak Ahmet kardeşimiz vardı. O hem kendi işini yapıp hem de bana yardımcı olmaya çalışıyordu. Bu da Ahmet Hocamı oldukça yoruyordu. Şimdi Muharrem Yıldırım’ın göreve gelmesiyle birlikte, en azından  Ahmet hocamın da yükü hafiflemiş olacak.  

Burak Kurtuluş: Hocam, Muharrem Yıldırım’ın bu göreve getirileceğinizi daha önceden biliyor muydunuz? Yönetim Kurulunun almış olduğu bu karardan daha önce haberiniz oldu mu?

T. Direktör Metin Kaygın: Elbette… bizim bilgimiz dahilinde yapılan bir gelişmedir Muharrem kardeşimizin aramıza dahil olması. Hatta Yöneticilerimiz ile 1 hafta önce bu konuyu istişare ettik, aramıza katılması en uygun ismin Muharrem Yıldırım olacağı konusunda görüş birliğine vardık. Muharrem Yıldırım, dürüst, kaliteli, işini çok seven, çalışkan ve idealist bir Teknik Direktör’dür. Kendisini futbolcuğundan tanır, biliriz. Ayrıca, Ayazağaspor’daki başarıları malumdur. Böylesine kaliteli bir ismin bizim yanımızda olmasından son derece mutlu olduğumu bir defa daha ifade etmek isterim.

Burak Kurtuluş: Feriköyspor için kalan haftalarla ilgili düşünceleriniz, nelerdir? Önünüzde, Kestel ve Ayvalık Gücü Belediye maçları var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

T. Direktör Metin Kaygın: Bundan önceki 3 maçta, rakibe pozisyon vermeyip çok gol pozisyonlarına girdik, iyi baskı yaptık, topun bizde kalma süresi rakiplerimizden çok fazlaydı ve hakikaten izleyenlere keyif veren bir futbol oynadığımızı düşünüyorum. 3 kırmızı kartlı oyuncumuz ve ayrıca 2 sakat oyuncumuz olmasına rağmen, oyuncularım ellerinden gelenin sürekli en iyisi yaptılar. Sadece topun rakip kale çizgisini geçme işi kaldı. İnşaallah bu sorunumuz da oyuncularımızın katkısıyla çözeceğiz ve bu iki haftada büyük Feriköy taraftarını skor anlamında da mutlu edeceğiz. Son olarak bu hafta oynayacağımız Kestel maçında taraftarlarımızı tribünde görmeyi, oyuncu kardeşlerimin ortaya koyacağı performansla bir şölen havasında geçeceğine inandığım maçta onlarla birlikte sevinmeyi istiyor ve bekliyorum.

Feriköyspor Sportif Direktörü Muharrem Yıldırım;
       Feriköyspor’u el birliğiyle 3. Lige çıkartmak için buradayım.

Burak Kurtuluş: Değerli Hocam; Feriköy Spor Kulübü’nde göreve başladınız. Yerel Futbol ziyaretçileri ve bilhassa Feriköy’lüler için bize bu konuda neler söylemek istersiniz?

S. Direktör Muharrem Yıldırım; Öncelikle Feriköyspor’da görev aldığım için mutlu olduğumu belirtmek isterim. 2004-2005 sezonunda Yardımcı Antrenör olarak başladığım Ayazağaspor’daki görevimi, (Ayazağaspor’da büyüklerim ile ve bilhassa Başkanımız Sayın İbrahim Keskin ile görüştükten sonra) bu hafta sonlandırıp, yeni bir heyecan için ve İlçemizin bir başka büyük takımı olan Feriköy’ün başarısı için bu büyük camiada görev almaya başladım.

Burak Kurtuluş: Hocam, Feriköyspor’da göreviniz hakkında bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Amatör Liglerde pek de alışık olmadığımız bir sistem sizce Feriköyspor’da tutar mı?

S. Direktör Muharrem Yıldırım; Feriköyspor’da tam olarak sizin de bildiğiniz gibi Sportif Direktör olarak görev yapacağım. Burada çok değerli iki Hocamız var. Birisi takımızın Teknik Direktörü olan Metin Kaygın Hocamız, bir diğeri ise, Kaleci Antrenörümüz olan Ahmet Ertürk Hocamızdır. Bu ekibin bir parçası olduğum için açıkçası mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Ben, yeri geldiğinde saha içinde de olacağım. Görevim, Teknik Kadronun yükünü hafifletmek, onların daha rahat bir ortamda görev yapmasını temin etmek. Futbolcular ile ilgili bazı görevlerimiz olacak. Yönetim Kurulumuz ile sürekli istişare halinde olacağız. Ben, Amatör Liglerde çok denenmese de, Sportif Direktörlük uygulamasının Feriköy’de başarılı olacağını ve  bu durumun herhangi olumsuzluk yaratmayacağını düşünüyorum. Takımın başında sonuç olarak bir Hocamız var, bizim görevimiz Metin Hocamıza sürekli yardımcı olmak. Hocamız lüzum görürse ve de gerekirse Antrenmanlarda da yer alacağım. Ancak burada herkes görevinin bilincindedir. Metin Kaygın Feriköy’ün Teknik Direktörüdür, Ahmet Ertürk ise kaleci Antrenörümüzdür. Ben de bu ekibin bir parçasıyım. Dolayısıyla bizler, bir ekip olarak,  sürekli dayanışma içerisinde olacağız ve Feriköy’ü hak ettiği yer olan Profesyonel Lige çıkartmak için elimizden gelenin en iyisi yapmak için uğraşacağız. Bu hafta da Bursa Kestel’i seyircimizin de büyük desteği ile mağlup edeceğiz.

YAZI: BURAK KURTULUŞ


Hakaret  içeren yorumların çokluğu nedeniyle haberi yoruma kapatmak durumunda kaldı...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus