25 Aralık 2011 06:16

Arnavutköy Belediyespor ilk kez kaybetti


 
ARNAVUTKÖY BELEDİYESPOR :0 FENERKÖYSPOR :2
İstanbul Süper Amatör Lig, 2. Grupta lider durumda olan Arnavutköy Belediyespor, yakın takipçisi Fenerköyspor ile kendi saha ve seyircisi önünde yaptığı mücadelede yenilerek yenilmezlik unvanını kaybetti. Taksim maçında 3 futbolcusu kırmızı kart gören ve bu oyuncularından yoksun mücadele eden lacivert-siyahlı ekip bu sonuç ile 2 yıl sonra evinde ilk yenilgisini almış oldu.

 
Son derece sıkıntılı ve gergin bir atmosferde gerçekleştirilen oyunda doksan dakikanın sonunda gülen taraf konuk ekip Fenerköyspor oldu. Silivri’deki ilk maçta yaşanan olayların ardından yoğun bir güvenlik tedbirleri altında maça çıkan Fener takımı karşısında ikinci yarı oyunu teslim eden Arnavutköy Belediyespor ağır bir yara aldı.

 
Maçın başlama düdüğü ile birlikte Fener takımı oyunu kendi yarı alanında kabul etti. Orta alanda oyunu daraltarak rakibine açık alan bırakmayan koruk ekip bu oyununda başarılı oldu ve kalesinde tehlikeli bir atak görmedi. İkinci yarı bambaşka bir oyun anlayışına giren Fenerköyspor oyunu biraz daha orta alana yığdı ve kontra ataklarla şansını aradığı.  Defansının hatasız oynamasından dolayı kalesinde Altay’a fazla iş düşmedi. Etkili kanatlarını bir türlü istediği gibi kullanamayan Arnavutköy Belediyespor orta alanda da teslimiyetçi davranınca skoru tayin etmek zor olmadı.

 
57. dakikada iki oyuncu arasında kalan Fenerli orta alan oyuncusu Metin yere ters düşünce omuzundan sakatlanarak sahayı ambülans ile terk etmek zorunda kaldı. Metin’in sakatlanmasından dolayı zorunlu oyuncu değişikliği yapmak zorunda kalan Tekin Aslıhan oyuna genç oyuncusu Bahadır’ı sürdü. Bahadır’ın oyuna girmesi ile birlikte Fener takımı Arnavutköy Belediyespor kalesine daha tehlikeli gelmeye başladı. Maçın 80.dakikasında Sinan orta alanda Bahadır’ı kaçırdı. Bahadır aldığı topla ile Arnavutköy ceza alanı içine girmeden yerden plase bir vuruş ile ağları havalandırdı 0-1.

 
Yediği şok golle Fener kalesine ataklarını sıklaştıran Arnavutköy Belediyespor, defansında büyük gedikler vermeye başladı. Müsabakada 88.dakikada yine oyuna sonradan dahil olan Bahadır orta alanda kaptığı topla rakip ceza alanına kadar indi, burada kaleci Zafer’i de çalımlayan Bahadır son çizgiden kaleye paralel pasla topu Tolga’ya saldı. Tolga sert bir şut çekti ama az farkla auta çıktı. Maç bu skorla biteceği beklenirken 90+3.dakikada Bahadır yine Arnavutköy defansını gafil avladı ve kaleci ile karşı karşıya kaldı. Bahadır kalecinin uzanamayacağını düşündüğü noktaya vuruşunu yaptı lakin Zafer mükemmel bir refleks ile topu çelmeyi başarsa da çeldiği top Bahadır’ın önüne düştü. Burada yerden bir vuruş ile Bahadır Arnavutköy Belediyespor ağlarını havalandırdı.  Müsabaka atılan bu golün ardından Fenerköyspor’un üstünlüğü ile noktalandı.


Stat: Arnavutköy Hasan Doğan
Hakemler: Serdar Sancak, Metin Vatansever, Kutsal Gurbetçi
Saha Komiseri: İlyas Karaca
Arnavutköyspor: Zafer 6, Uğur 6, Can 6, Fethi 6, Erdal 6 (82’ Ahmet 4), Salih 6, Gökay 6,Ramazan 6 (63’ Erçin 4), Gökhan 8, Mustafa 6, Hakan 6 (85’ Ömer 4)
Fenerköyspor: Altay 8, Caner 8, Tolga 8, Barış 8, Onur 8, Gökhan 8, Metin 8 (58’ Bahadır 8),Uğur 8 (51’ Sinan 7), Süleyman 8, Gurur 8, Gencay 8
Goller: 80’ ve 90+3 Bahadır Fener

HABER-FOTOĞRAF: ENGİN AKIN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus