05 Kasım 2012 10:10

Fenerbahçe U15 takımından centilmenlik örneği


Türkiye Futbol Federasyonu'nun genç oyuncu gelişimi konusunda en önemli programı olan Coca-Cola Akademi Lig'in 13.haftasında Eskişehirspor ile Fenerbahçe U15 takımları arasında oynan karşılaşma sahalarda görmek istediğimiz centilmenlik ruhunu yansıtan güzel anlara sahne oldu.Eskişehir Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde yapılan ve Fenerbahçe'nin 2-1 kazandığı maçta, Tolga Şanbay yönetimindeki sarı-lacivertli takımın, 65. dakika maç 1-1 iken rakip takımın sahada 10 kişi ile mücadele etmesi üzerine önce TFF yetkilisinden izin aldı, ardından da maçın Hakemine 10'a, 10 mücadele etmek istediklerini bildirdi.

Hakemin isteği kabul etmesi üzerine 65. dakikadan itibaren oyundan bir futbolcusunu çıkaran Fenerbahçe, karşılaşmaya 10 kişi olarak devam etti. Fenerbahçe, 78. dakikada bulduğu golle karşılaşmayı 2-1 kazandı.

Fenerbahçe U15 takımı, yeşil sahalarda Fair-Play ruhunun en güzel örneklerden birini sergileyerek, büyük bir övgüyü hak etti. TFF de, Fenerbahçe U15 takımı teknik heyeti ile futbolcularını bu anlamlı davranışlarından ötürü kutladı.

Ankaraspor da aynısını yapmıştı
Daha önce benzer olay Ankaraspor ile Fenerbahçe U14 takımları arasında 6 Ekim'de oynan karşılaşmada yaşanmış; Ankaraspor, bir oyuncusunu benzer şekilde saha kenarına alarak karşılaşmayı 10'a 10 sürdürmüştü.


KAYNAK: http://www.tff.org

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus