22 Aralık 2011 08:09

Fatih Vatan Lisesi SK ligden çekildiİstanbul 1. Amatör Lig 11. Grup ekiplerinden Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü ligden çekildiğini bir yazılı açıklamayla duyurdu. Kırmızı-Siyahlılar bu kararlarını Futbol İl Temsilciliği’ne de bildirdi. Böylece Fatih temsilcisinin 1. Amatör Lig macerası 3 yıl sürmüş oldu. 
Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

17.12.2011 tarihinde Fatih Mimarsinan Stadı'nda oynanan Fatih Vatan Lisesi -Topkapıspor müsabakasında bir takım istenmeyen olaylar yaşanmıştır. Yaşanan bu tür olayları hiçbir şekilde tasvip etmediğimizi ve hiçbir zaman da tasvip etmeyeceğimizi tüm spor kamu oyunun bilmesini isteriz.

Şu yada bu şekilde olayların içinde olan oyuncularımız gereken cezayı mutlaka alacaklardır. Gerekirse kulüpten uzaklaştırılacaklar ya da kulüp ile ilişkilerine son verilecektir. Önümüzü daha net görebilmemiz için yönetim kurulu olarak 11. Grup’ta mücadele veren erkek futbol takımımızın bundan sonraki müsabakalara çıkmaması yönünde karar aldık. Bu durumu Futbol Federasyonu İl Temsilciliği’ne de bildirdik. Şimdiden guruplarında şampiyon olacak güzide kulüplerimize de hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Temsil ettiğimiz bir camia, sahip olduğumuz bir misyonumuz var. Spor kulübünü de gençlere daha iyi şartlarda hizmet edebilmek için kurduk ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürüttük. Bunu yaparken de ilkelerimizden asla ama asla ödün vermedik.

Sporun kalkınması, güzelleşmesi ve centilmence icra edilmesi doğrultusunda biz elimizden gelen fedakarlığı göstermeye her zaman olduğu gibi şimdide hazırız. Yeter ki bu türden olaylar bir daha yaşanmasın. Bilmeden kırdığımız tüm spor gönüllülerinden de Fatih Vatan Lisesi Spor Kulübü yönetimi ve teknik heyeti olarak özür dileriz.

Sporun dostluk ve kardeşlik çerçevesinde yapılmasını temenni eder, spor kamu oyuna da saygılarımızı sunarız.”

Fatih Vatan Lisesi 11. Grup'ta 7 puanla 10. ve son sırada yer alıyordu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus