24 Ocak 2017 01:22

Eskiçarşı: Herkes gider, biz kalırız

Gebzespor tribün grubu Eskiçarşı, hafta sonu yaşanan olaylar üzerine bir açıklama yayımladı.


Bölgesel Amatör Lig 12. Grup'ta Gebzespor, hafta sonu sahasında lider Ergene Velimeşespor ile 1-1 kaldı. Bu mücadelede tribünleri dolduran Eskiçarşı Taraftar Grubu, maç sonunda yaşanan olaylar üzerine bir açıklama yayımladı. 

Gebzespor Taraftarları Derneği ve Bağımsız Eskiçarşı Taraftar Topluluğu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gebze Emniyeti'nin takındığı tavıra dikkat çekilerek şu ifadeler kullanıldı:

"GEBZE HALKINDAN BİR KESİTİZ"
"Bizler aramızda; öğretmen, avukat, üniversite öğrencisi, patron, işçi vb. birçok halk konumundan kişilerin bulunduğu bir topluluğuz. Senelerdir süregelen bir geleneği devam ettirip Gebze’mizi yurdun dört bir yanına duyurmaya ve tanıtmaya çalışmaktayız. Bunu da Gebzespor aracılığıyla her gittiğimiz deplasmanda atkılarımızı hediye ederek ve muhabbetler esnasında yapmaktayız. Bizler sadece Gebze halkından bir kesitiz. Her ne kadar bizlere 'serseri, çapulcu' vb. yakıştırmalar yapılsa da senelerdir Gebzespor için her zaman elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğimizden kimsenin bir şüphesi olmasın."

GEBZESPOR’UN NEFERLERİYİZ
"Bizler; Gebzespor’un neferleri olarak “MÜCADELE” sloganı altında başlattığımız çalışmalarının ardından Gebzespor’un yaşamasını sağlamış ve Menekşe’mizin asla solmayacağını tüm Türkiye’ye kanıtlamış bulunmaktayız. Bu süreçte yanımızda olan ve katkılarını esirgemeyen herkese teşekkürü borç biliriz. Ancak çalışmalarımıza destek olması gereken şahıslar, kurum veya kuruluşlar tam aksine köstek olmaya devam etmektedir. Bunun en büyük örneği; 22.01.2017 Pazar günü Gebze Alaettin Kurt Spor Kompleksi’nde oynanan Gebzespor- Ergene Velimeşespor müsabakasının son düdüğünün ardından emniyet güçlerinin bizlere karşı olan ön yargılı tutumudur. Yaşanan olaylarda taraftarımıza karşı orantısız güç kullanılmış, suçsuz yere bir çok taraftarımız gözaltına alınmıştır. Emniyet güçlerinin bu önyargılı tutumu senelerdir süregelmekte ve önceki yıllardan devam eden stadyumlara girememe cezası olan çok sayıda taraftarımız bulunmaktadır. Bizler, deplasmana gittiğimizde emniyet güçleri tarafından çiçeklerle karşılanırken, kendi evimizdeki maçlarda daha stadyumun içerisine girmeden stadyum çevresinde kaba kuvvet ve aşağılayıcı sözlerle karşılanıyoruz.

YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ
"Bu tutum bizleri üzmekte ve Eskiçarşı Taraftar Grubu’nu dağıtmak veya bitirmek amacıyla bizlere karşı oynanan bir oyun olduğunu düşünmekteyiz. Asla yılmayacağız, yıkılmayacağız. Hukukun bizlere tanıdığı kanun ve haklarla bu tutumlara karşı asla sessiz kalmayacağımızı haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı belirtmek isteriz. Bizler sadece bir taraftar grubu değil büyük bir aileyiz. Bu aileyi yıkmaya da Allah’tan başka kimsenin gücü yetmez. Kimse bizleri yıldıramayacak, yıkamayacak. Her ne olursa olsun, cehennem buz tutana kadar, dünyadaki en son meşale yanana kadar Gebzespor’u yaşatmaya YEMİN EDİYORUZ. Son olarak her zaman da dediğimiz gibi ’Herkes gider, BİZ KALIRIZ. Bizler ESKİÇARŞILIYIZ!"

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus