05 Mart 2009 01:22

Esenyurt'a 6. kulüp: Örnek İdman Yurdu


İstanbul amatör camiasına bir federe kulüp daha katıldı: Esenyurt Örnek İdman Yurdu. Kırmızı-lacivertli kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu’na kayıt olup federe oldu ancak evrak işlemlerini yetiştiremediği için bu sezon resmi müsabakalarda oynayamayacak. Esenyurt temsilcisi de TFF ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş oluğu ‘Herkes İçin Futbol’ turnuvasına katıldı.

Kulüp Genel Kaptanı Burhan Adacı, “Yeni federe olan bir kulüp olmamıza karşın bize karşı gösterilen ilgi ve alakadan çok memnunuz. Bize destek veren esnafımıza ve sayın Esenyurt Örnek Mahallesi Muhtar Adayı Erdal Turan’a teşekkürü borç biliriz” dedi.

Takıma büyük destekte bulunan Muhtar Adayı Erdal Turan da “Gençlerimize hizmet etmek, onlara yardımcı olmak görevimiz. Desteğimiz her zaman sürecek. Sporun ve sporcunun yanındayız” diye konuştu.
Antrenör Hakan Gündoğdu’ysa, “Futbolcularımız oldukça hırslı çalışıyor. Ben de yapı olarak hırslı biriyim. Oyuncularımın gözlerinde de o hırsı görebiliyorum. Ben amatör futbolculuk yıllarımda çok zorluk çektim. Amacım gençlerimizin aynı zorlukları yaşamaması. Onları sağlıklı, başarılı, topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yorulmamak için yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözü bizim de parolamız” dedi.

Öte yandan kulübün uzak doğu sporları branşının yönetimine Abdullah Gündoğdu getirildi. Gündoğdu bu branşlarda hem hakem hem de antrenörlük diploması bulunuyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus