03 Aralık 2011 10:13

Esenyurt, Gümüşyaka’yı iyice dibe itti


GÜMÜŞYAKASPOR: 0 ESENYURTSPOR: 3
İstanbul 1. Amatör Lig 1. Grup'ta ilk iki iddiasını sürdüren Esenyurtspor deplasmanda oynadığı Gümüşyakaspor maçında üç puanı attığı üç golle alarak yoluna devam etti.

Baştan sora çekişmeli geçen müsabakada düşme potasından kurtulmak isteyen Gümüşyaka güçlü rakibi Esenyurt karşısında iyi bir direnç gösterse de aradığı golü bir türlü bulamadı. Doksan dakika boyunca Esenyurt kalesi önünde iyi organize ataklar geliştiren Silivri temsilcisi son vuruşlarını iyi yapamadı.
Rakip kale önünde gol aradığı sıralarda Gümüşyaka defansının büyük hatalarını affetmeyen Esenyurt ileri uç elemanları sonuca etki etti. Maçın 5.dakikasında Sinan aldığı ara topla kaleci ile karşılaştı,kalecinin uzanamayacağı köşeye topu yuvarlayarak golünü attı. 27.dakikada orta alandan kendi aldığı topla Gümüşyaka ceza alanına kadar inen Feyyaz topu önde bulunan kalecinin üstünden ağlara yolladı.0-2. İlk yarı bu skorla konuk ekibin üstünlüğü ile noktalandı.


İkinci yarıya hızlı başlayan konuk ekip birbiri ardına golleri kaçırmaya başladı. 62.dakikada Gümüşyaka ceza alanı içine giren Esenyurt'lu oyuncuyu düşüren kaleci Kemal kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Ceza alanı içinde yapılan sert müdahalenin ardından kazanılan penaltı atışını İrfan gole çevirdi: 0-3. Müsabakanın ilerleyen dakikalarında da başka olmadı ve maç konuk ekibin galibiyeti ile noktalandı.
Stat: Silivri
Hakemler: Yalçın Taşkın Fırat, Ömer Faruk Yavuz, Emre Gülle
Gümüşyakaspor: Kemal 5, Ferdi 6, Erdi 6, Mehmet 6, Erkut 6, Sedat 6, Volkan 6, Ümit 6, Ahmet 6, Metin 6, Özer 6
Esenyurtspor: Adnan 8, Zeki 8, Erkan 8, Mahmut 8, Feyyaz 8, Ahmet 8, İlkay 8, Emre 8, Sinan 8, İrfan 8, Şehitcan 8
Goller: 5’ Sinan, 27’ Feyyaz, 64’ İrfan
Kırmızı kart: 62’ Kemal (Gümüşyaka)
HABER VE FOTOĞRAF: ENGİN AKIN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus