24 Kasım 2008 04:41

B. Sinop'ta ertelemeye büyük tepki


İstanbul 1. Amatör Küme 8. Grup’ta lider Ayazağa Esenspor’la play-off şansını kovalayan Bayrampaşa Sinopspor arasındaki kritik müsabaka, taraflara açıklama yapılmaksızın ertelenirken, her iki camia da olaya büyük tepki gösterdi. Hem Esenspor hem de Sinopspor cephesi mağdur olduklarını belirtirken, İstanbul Futbol İl Temsilciliği’nden yapılacak açıklama merakla bekleniyor.

Bu önemli karşılaşmanın Pazar günü saat 14.30’da Zara Ekinli Stadı’nda oynanması planlanıyordu. Mücadele öncesi statta çok güzel görüntüler vardı. Ayazağa Esensporlu futbolcular sahaya çıktıklarında Sinopsporlu taraftarlara çiçek verdiler. Bayrampaşa Sinopsporlular da sahaya güllerle çıktı ve aynı jesti Esensporlu taraftarlara yaptı. İki takım daha sonra hep birlikte tribünlere gitti. Grubun kaderini belirleyecek önemli maç öncesi bu tablo dakikalarca alkışlandı.
Daha sonra hakem üçlüsü sahaya çıktı. Tam ‘maç başlıyor’ denilirken saha komiseri iki takım yöneticisini hakem odasına çağırdı ve ufak bir açıklama yapıp maçın tehir edildiğini söyledi. İki takım yöneticilerine daha başka bir açıklama yapılmadı.

Futbol sahalarında ender yaşanan bu olaya büyük tepki gösteren Bayrampaşa Sinopspor Kulüp Başkanı Sabri Ersoy, “Şu anda gerçekten şok içindeyiz. Takımların, koca bir grubun kaderiyle böyle oynanmaz. Bunda kimin parmağı varsa kendilerini protesto ediyoruz” dedi.

Ortada maçı tehir etmek için hiçbir neden olmadığını altını çizen Ersoy, “Sadece bir veya birkaç kişi nasıl böyle bir maçı ertelettiriyor anlamak mümkün değil. Takımların emekleriyle nasıl oynanabiliyor? En kısa zamanda Futbol İl Temsilciliği’nden somut bir açıklama bekliyoruz. Gerçekten Türk futbolu için çok ayıp bir gün. Maçların oynanacağı statlar ve saatler Salı günü belli oluyor. Eğer maçı iptal edecekseniz, yerini değiştirecekseniz iki kulübe hemen faks çekilmesi ve bilgilendirme yapılması çok mu zor? Bu işte sorumlu kim, bir an önce ortaya çıksın istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Maç öncesi son derece güzel görüntüler yaşandığını hatırlatan Ersoy, “Esenspor’a gösterdikleri centilmenlikten dolayı teşekkür ederiz. İki camia da örnek birer davranış sergiledi. Ancak bu güzellik adeta cezalandırıldı” diye konuştu.Konuyla ilgili olarak Zara Ekinlispor’un sahasında maçın oynanmasına izin vermediği yönünde iddialar ortaya atılırken, Gaziosmanpaşa temsilcisinin yönetimi bunu kabul etmedi ve olaydan haberleri olmadığını dile getirdiler.

Zaten Ekinlispor’un yasak koysa dahi bunu salı günü maç programında görüp Pazar gününe kadar herhangi bir itirazda bulunmaması pek olası görünmüyor. Bu da bilmeceyi daha da zorlaştırıyor.

Zara Ekinli Stadı da, birçok amatör saha gibi, normal program dışında halı saha olarak kullanılıyor. Tehir kararı sonrası da saha bölündü ve halı saha maçlarına uygun hale getirildi.

Bayrampaşa Sinopspor Başkanı Ersoy, amaçlarının ne İstanbul Futbol İl Temsilciliği’ni ne de sahanın sahibi Zara Ekinlispor’u karalamak olduğunu, sadece kendilerine maçın neden tehir edildiğine dair geçerli bir neden söylenmesini istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili kesin açıklamanın, hakem raporlarının incelenmesinden sonra yapılması bekleniyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus