18 Aralık 2011 09:00

Esenkent Gençlik-Karaağaç maçı, olaylar sebebiyle yarıda kaldı


 
17 Aralık 2011 Cumartesi günü, Gümüşyaka-Gürpınar, Çelikspor-Yeşilköy ve Fatih Vatan Lisesi-Topkapı maçlarının yarıda kalmasının ardından, bugün de Esenyurt Belediye Stadında oynanan Esenkent Gençlik-Karaağaç takımları arasındaki 1. Amatör Lig 2. Grup, 14. hafta müsabakası, iki takım futbolcularının saha içindeki kavgasının ciddi boyutlara ulaşması sebebiyle Hakem Altay Yılmaz tarafından yarıda bırakıldı. Haberin fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz.

 
Düğün ve cenaze
1.Amatör Lig 2. Grupta, İncirtepe’nin Silivri’den beraberlik ile dönüp, Esenyurt Belediye Stadında davul zurna eşliğinde karşılandığı anlarda, aynı grubun iki takımı mücadele ediyordu. Küme düşmemek için mücadele veren Büyükçekmece takımı Karaağaç’ın deplasmanda 2-0 önde götürdüğü maçta, iki futbolcunun sebep olduğu olay, diğerlerinin de müdahil olduğu bir kavgaya dönüştü ve Hakem Altay Yılmaz, Yardımcılarını da yanına alarak soyunma odasına gitti ve maçı tatil etti.

 
60. dakikada bir faul yüzünden…
Müsabakada 60. Dakika oynanırken, o ana kadar saha içinde yalnızca kazanmak isteyen ve futbolu asla çirkinleştirmeyen iki takım vardı. Ancak bu dakikada, bir pozisyon sonrasında Karaağaç takımından 7 forma numaralı İrem Zafer Doğan, rakibi olan Esenkent Gençlik’li bir oyuncuya (Okan) kafa atmaya yeltendi ancak başarılı olamadı, aynı futbolcu kendisinin üzerine gelen ikinci Esenkent Gençlik’li oyuncu olan 90 forma numaralı Uğur Sezen’in suratına kafa attı ve rakibinin burnunu kırdı.

 
Olaylar büyüdü, Hakem maçı tatil etti
Bu olay üzerine saha karıştı ve iki takım futbolcuları birbirlerine vurmaya başladılar. Hatta ilk başlarda olayları yatıştırmak isteyen her iki taraftan bazı oyuncuların da birbirlerine vurdukları gözlendi.
Bu olaylar üzerine bir müddet saha içerisinde kalıp, olayları gözlemleyen Hakem, daha sonra Kıdemli Yardımcı Hakeminin telkinleri üzerine soyunmada odasına gitti ve maçı tatil ettiğini bildirdi.

 
Esenkent Gençlik’ten 5, Karaağaç’tan 2 oyuncu…
Olayların başlangıcında saha içinde ve tüm oyuncuları görebilecek bir açıda durduğu gözlenen ve daha sonra soyunma odasında maçı tatil ettiği bildirilen Hakemin, Esenkent Gençlik’ten: Görkem Malkoç, Sadık Akkaya, Doğukan Çakmak, Volkan Aktaş ve rakibi tarafından burnu kırılan Uğur Sezen’in; Karaağaç takımından da, olayları başlatan İrem Zafer Doğan ve kaleci (takım kaptanı) Cenk Yurteri’nin rapor ettiği öğrenildi. Hakem Altay Yılmaz’ın Esenkent Gençlik’ten Ali Ekşi isimli Yöneticiyi de rapor ettiği öğrenildi.

 
İl Temsilciliği karar verecek
60. dakikada yarıda kalan maç hakkında İstanbul Futbol İl Temsilciliği karar verecek. Ligde şu ana kadar oynadığı 13 maçta 20 puan toplayan Esenkent Gençlik takımı gelecek hafta şampiyonluğunu resmen ilan etmek üzere olan İncirtepe ile mücadele ederken, 13 maçta 10 puan toplayan ve düşme potasında bulunan Karaağaç ise, sonuncu Güzelce ile karşılaşacak.


STAT: Esenyurt Belediye
HAKEMLER: Altay Yılmaz, H. Onur Gürel, Hüseyin Yüksel
SAHA KOMİSERİ: Ferit Bereket
ESENKENT GENÇLİK:
TEKNİK DİREKTÖR: Ramazan, Özcan, Can, Okan, İnan, Sadık, Uğur, Özkan, Ceyhun, Görkem, Volkan
KARAAĞAÇ: Cenk, Emre, Nihat, Nedim, Fuat, Oğuz, İrem Zafer, Ufuk, Emrah, Çağdaş Ozan, Recep Salih
TEKNİK DİREKTÖR: Abdullah Aydemir


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus