24 Kasım 2008 04:09

Ersoy: Zara Ekinlispor izin vermemişHABER: EFKAN BUCAK
İstanbul 1. Amatör Küme 8. Grup’ta Pazar günü oynanması gereken Bayrampaşa Sinopspor-Ayazağa Esenspor maçının, Zara Ekinli Stadı’nın sahibi olan Zara Ekinlispor’un izin vermemesi nedeniyle oynatılmadığı belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bayrampaşa Sinopspor Başkanı Sabri Ersoy, İstanbul Futbol İl Temsilciliği’nden kendilerine, Zara Ekinlispor’un maça izin vermediği bilgisinin verildiğini dile getirdi. İSTFİT’den henüz resmi açıklama yapılmazken, Zara Ekinlispor’un savunmasının isteneceği ve yeşil-beyazlılara ceza verilebileceği öğrenildi.

Zara Ekinlispor Başkanı Bayrak: Bize bilgi verilmedi

Zara Ekinlispor Kulübü Başkanı Eyüp Bayrak da Yerel Futbol Sitesi’ne yaptığı açıklamada, olayı doğrulayarak, kendisinin o esnada statta olmadığını, bazı yönetim kurulu üyelerinin böyle bir tasarrufta bulunduğunu dile getirdi.

Kulüp olarak sezon başında İSTFİT’e başvurarak, statlarına fazla maç verilmemesi yönünde ricada bulunduklarını belirten Bayrak, sözlerine şöyle devam etti: “Son derece modern, yeni bir stat yaptık ve büyük bir borcun altına girdik. Amatör maçların dışında sahamızda turnuva maçları yapılıyor. Buradan gelen gelirlerle stadımızın borcunu ödemeye çalışıyoruz. Bu nedenle stadımızda fazla maç oynanmamasını rica etmiştik. Ancak bizim bilgimiz olmadan, bölgemizden olmayan iki takımın maçı sahamıza verilmiş. Son derece kritik olduğunu öğrendiğimiz bu maçta taraftarlar arasında olay çıkabileceği endişesiyle tedirgin olduk zira stadımız halen inşaat halinde ve etrafta çok fazla parke taşı var. Olası bir olayda maçın güvenliği tehlikeye girebilirdi. Bu nedenle yönetici arkadaşlarımız maçın oynanmasına izin vermemişler.”

Bayrak, Pazar günü statlarında maç oynanacağına dair İstanbul Futbol İl Temsilciliği’nden kendilerine bilgi verilmediğinin de altını çizdi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus