16 Aralık 2011 09:59

Erdemirspor dayanışma gecesinde eğlence doruğa ulaştı


Deplasmanlı Süper Amatör Küme’de mücadele eden Erdemirspor için dayanışma ve kaynaşma gecesi düzenlendi. Erdemirspor futbol takımı yararına dostluk ve kaynaşma yemeği düzenlenen yemeğe Erdemirspor yönetiminin yanı sıra Erdemir işçileri katıldı.

Geceye, Erdemirspor Genel Sekreteri Ömer Erdinç ve Erdemirspor yöneticileri, Erdemirspor Futbol Takımı Teknik Direktörü Aldoğan Argon, Erdemirsporlu futbolcular ve yüzlerce ERDEMİR mensubu katıldı. Gecen açılış konuşmasın Erdemirspor As Başkanı Yusuf Ziya Odabaş yaptı.

"Erdemirspor'a desteğimiz sürecek"
Erdemirspor’un, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) TAŞ’ın içinde bulunduğu toplumun sportif etkinliklerine katkı, ilçe ve bölgede bulunan gençlerin bedensel ve ruhsal gelişiminin desteklenmesi amacını taşıyan faaliyetlerine 46 yıldır devam ettiğini belirten Odabaş şunları kaydetti; “Erdemirspor mücadele ettiği tüm branşlarda, özellikle altyapıya önem ve destek vererek, geleceğin sporcularının yetişmesine büyük destek sağlamaktadır. Kulübümüz halen Basketbol, Futbol, Bisiklet ve Boks olmak üzere 4 ayrı branşta, 300 lisanslı sporcusuyla faaliyet göstermekte ve kurulduğu günden bu güne, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Zeki Çevik ve Ahlaklı Sporcular’ prensibini birinci öncelik olarak kabul ederek gençlerimizin sağlıklı kazanımlar elde etmesine katkı sağlamaktadır. Biliyorum ki, ERDEMİR’i yöneten üst kademe yöneticiler bu duygu ve düşüncelerden uzaklaşarak, bölgemizin sosyal sorumluluk anlamında öncü kuruluşu olan ERDEMİR’in değerlerine uymayacak şekilde Erdemirspor’u kapatmayı düşünmektedir. Spora dar çerçevede bakış açısı sergileyen başta Fatih Osman Tar olmak üzere, tüm yöneticilerin bu düşüncelerini üzüntüyle karşılıyoruz. Geçmişte olduğu gibi sahibi, destekçisi, savunucusu ERDEMİR çalışanları ve Türk Metal Sendikası olan Erdemirspor’a bundan sonra da desteğimizin Genel Başkanımız ve Ereğli Şubemizin öncülüğünde her zaman devam edeceğinin bilinmesini istiyorum.”


Açılış konuşmasının ardından Erdemirspor futbol takımı davetlilere tanıtıldı. Futbolcular sahneye gelerek yönetim ve teknik heyet ile birlikte 10. yıl Marşı eşliğinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Ereğli’nin sevilen seslerinden Neray sahne aldı. Neray söylediği birbirinden güzel şarkılarla davetlileri coşturdu. Erdemirspor’un yabancı oyuncuları da bölgenin yerel şarkıları ile göbek attı. Erdemirspor As Başkanı Yusuf Ziya Odabaş futbolcular ile yakından ilgilendi. Gecenin sonunda içinde birçok hediyenin bulunduğu hediyeler olan çekiliş gerçekleştirildi. Birçok Erdemir işçisi evlerine hediyelerle dönerken gecede eğlence doruğa ulaştı.


Kaynak: http://www.demirmedya.net

Haber-Fotoğraflar: İlhan Çetin

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus