21 Aralık 2011 04:47

Elvan Arslan: Başarı varsa hepimizin1991 yılında kurulan Esenyurt’un İncirtepe Spor Kulübü, bu sezon kulüp tarihinin en güzel günlerini yaşıyor. İstanbul 1. Amatör Lig, 2. grupta sezonun bitimine 4 maç kala şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen yeşil-sarılı takımın genç Başkanı Arslan ile bir röportaj yaptık.Ülkemizde spor kulüplerinin başarılarının arka planında mutlaka işi bilen, kulübü iyi yöneten, mali disiplini iyi sağlayan ve kulüp yönetiminde belirli bir hiyerarşik düzeni sağlayan Kulüp Başkanlarının olduğunu görürsünüz. İncirtepe Spor Kulübü’nde çok genç yaşında bu işleri başarmış ancak henüz yolun başında bir Başkan var. Elvan Arslan…

Elvan Arslan 1979 Tokat Niksar doğumlu. 1989 yılında İstanbul’a yerleşmiş. İlk önce Dudullu’da, sonra ise İkitelli’de ikamet etmiş ve nihayet Esenyurt’a yerleşmişler. Genç Başkan evli ve birisi kız, diğeri erkek olmak üzere iki evladı var.

Elvan Arslan, İncirtepe Spor Kulübü’nde daha önce As Başkanlık yapmış, bu sezon ise Kulüp Başkanı olarak seçilmiş ve ilk senesinde takımı İstanbul 1. Amatör Lig’de şampiyon yaparak, Kulüp tarihinin en parlak zamanını yaşamasına vesile olmuş değerli bir isim. Aile şirketinde Yöneticilik yapan Başkan, kuyumculuk ve petrol işi yapıyor.

‘İncirtepespor bir ailedir’
Yerel Futbol Sitesine bir röportaj veren Elvan Arslan, İncirtepespor’un her yönüyle başarılı bir kulüp olduğunu söyledi. Başkan Arslan, “Bugüne kadar kapasitemizin üstünde işler başardık hep. Özverili çalışmalarımız ve tesislerimizin de olması bu başarının önemli etkenleridir. İncirtepespor bir ailedir. Bu aile, üyelerin birbirleriyle olan iyi ilişkileri sayesinde hep daha ileriye gidecektir ” dedi.

‘Başarı varsa hepimizin’
İncirtepespor’un başarısında ekip ruhunun önemli olduğunu vurgulayarak, “Atilla Bey, Fikri Bayrak, Serkan Bayramoğlu, Nevzat Sarıçiçek ve Zafer Aras gibi oldukça başarılı Yönetim Kurulumuz var. “Bu birliktelik bizi başarıya taşıdı” derken bir konunun da altını çiziyor; “Kötü yönetilen kulüplerin başarılı olması beklenir bir olgu değildir. Kötü yönetimlerin iyi yöneticisi de olmaz. Aslında spor kulüplerimizi yönetmeye çalışan hevesli insanların idealist olmaktan öteye kendilerini tatmin etmeye çalıştıklarını görmüşüzdür çoğunlukla. Başarı sabır gerektiriyor. Biz İncirtepespor olarak ilk senemizde başarılı olduk. Bu başarıda her ne kadar Yönetim Kurulumuzun pay sahibi olduğunu söylemiş olsak da, sahada golleri biz atmıyoruz! Can Cüneyt Ömeroğlu Hocamızdan tutun da en genç futbolcumuza kadar herkesin çok büyük emekleri söz konusudur. Biz iyi bir takımız ancak işimiz bitmedi, şu anda takım olarak çok iyi bir hava yakalamış durumdayız. Ancak ligin bitmediğini de asla unutmuyoruz. Amacımız, bu istikrarlı çıkışı gelecek sezon da devam ettirebilmek.


‘İşimiz bitmedi’
Futbolcularıma ve teknik heyetimize hep güvendik, hep yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz çünkü onlara çok güveniyoruz. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz. Bu hafta nasip olursa şampiyonluk turunu atacağız. Camiamıza hayırlı olsun. Ancak işimiz bitmedi ve esas şimdi başlıyor, iddia ediyorum, her anlamda örnek bir kulüp olacağız. Onun için de çok çalışıyoruz” dedi.

‘Menfaat peşinde değiliz’
İncirtepespor Kulüp Başkanı olarak en önemli görevimiz kulübünüze liderlik ederek kulübümüzün etkin biçimde işlemesini sağlamaktır. En büyük hedefimiz semtimizin gençlerine spor yaptırmak. Onları kötü alışkanlardan kurtarmak istiyoruz.

Bizim, İncirtepespor Yönetim Kurulu olarak hiçbir çıkar ya da menfaat beklentimiz yok, bu güzel Kulübe hizmet etmeye geldik ve sadece bu amaç ile görev yapmaya devam edeceğiz. Ana ilkemiz budur. Bir insan herhangi bir yere, bir göreve tayin olabilir, tercih edilebilir ya da uygun bulunur, öyle ya da böyle bir vazifenin başına getirilir. Bu, bir Kulüp Başkanlığı da olur çok üst düzeyde bir görev de olabilir, bunların hepsi mümkün. Ancak Kulüp Başkanı olan insan etrafına iyilik yapacak, iyiliği çok olacak, yeri geldiğinde elini açacak, Kulübe lazım olduğunda kesesinin ağzını açacak, işte o zaman bir Kulübe faydalı olmuş olur, çevreye faydalı olmuş olur. Biz İncirtepespor Yönetim Kurulu olarak şu ana kadar hiçbir masraftan kaçınmadık, iyi bir kadro kurduk, futbolculara verdiğimiz her sözü tuttuk ve karşılığında başarı geldi. Ancak tekrarlıyorum, işimiz bitmedi, gelecek sezon, Süper Amatör Ligde de şampiyonluğa oynayacağız. Buna gücümüz var.


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus