26 Aralık 2014 02:03

EKŞİOĞLU: KÜÇÜKKÖY TARAFTARINA TEŞEKKÜR EDERİMTFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, gündemi meşgul eden Karadolap-Zeytinburnuspor maçına ilişkin açıklamalar yaptı, sorularımızı yanıtladı.

Yemen Ekşioğlu yaptığı açıklamada, "Bu sezon hangi takım olay çıkarttıysa cezasını FMT doğrultusunda verdim" dedi.

İl Başkanı Yemen Ekşioğlu'nun açıklaması özetle şöyle: 

"Bir daha olay çıkarttılar mı? "
1.Amatör Ligde oynanan ve 90 dakikası sona erdiği halde Denetçi, Gözlemci ve Hakem raporlarından yola çıkarak 4-2 biten maçı 3-0 konuk ekibin lehine karara bağlayan İl Başkanı "Karadolap-Zeytinburnuspor maçında verdiğimiz bu karar bundan sonra da örnek teşkil edecek. Ben kafama göre iş yapmıyorum, raporlara göre davranıyorum. Bu kararı tamamen raporlara göre verdim. Benim bu sene ceza verdiğim takımlara bakın, bir daha suç işlemişler mi? Alibeyköyspor, Çayırbaşı, Yıldırım Bosna vesaire buna örnektir." diye konuştu.

"Zeytinburnuspor’u kollamadım"
"Taraftarlarını olay çıkartmaması konusunda uyaran ve büyük çaba sarf eden başta Alibeyköyspor taraftarına ve Başkanı Ali Zengin’e, Küçükköyspor taraftarına ve Gazi Mahallesi Başkanı Süleyman Keklik’e ve şimdi bir çırpıda aklıma gelmese de bu şekilde davranan tüm Başkan ve Yöneticilere teşekkür ederim" diyen İstanbul futbolunun patronu "Zeytinburnuspor’u kollasam, Çeliktepe Ümitspor maçında Yardımcı Hakemin kafasına taş geldiği için hükmen mağlup eder miydim. Ya da geçen sezonlarda hiç Zeytinburnuspor’un haksız olduğu halde lehine verdiğim bir karar var mı? Beni eleştirenler boş konuşmasınlar. Ben hiçbir takımı kollamam. Kitap ne yazıyorsa onu uygularım. Futbol Müsabaka Talimatı açık, bir zahmet okusunlar" dedi.

"Şilespor, Avcılar’a gitmek istemedi"
-Sorumuz üzerine- "Ayağaspor-Şile maçını Avcılar Belediyesi Firüzköy Stadına verecektim. Şilespor, Avcılar’a gitmek istemedi. Ben Şilespor’a çok uzak olmasın diye Seyrantepe’ye verdim. Köprüyü geçtikten sonra ilk stat Çilekli ve Seyrantepe’dir, biz Seyrantepe’de karar kıldık. Bu kararda bir takımı kollama çabamız olmadı" diye açıklamada yapan Ekşioğlu, bu kararından dolayı kimsenin mağdur olmadığını da iddia etti.

"Ben hırsızım…"
"Bazı sahalarda olay oluyor diyorsunuz ancak bana gelen rapor yok. Rapor gelsin, ceza vermezsem o zaman beni suçlayın" diye konuşan Duayen spor adamı "Ben Hakem raporlarından, Gözlemci raporlarından ve Saha Komiseri raporlarından daha ziyadesiyle maça gönderdiğim Denetçi’nin raporunu baz alırım. Karadolap-Zeytinburnuspor maçında da 2 tane Denetçi vardı. Ben bu raporlara göre bu kararı aldım. Bazıları diyor ki "Yemen Ekşioğu bekledi ki Zeytinburnuspor’a 3 puanı vereyim de üst lige çıkartayım" Böyle adilik mi olur? Tamam ben hırsızım… Onlar da malına, 3 puanına sahip çıksınlar. Çaldırmasınlar bana…" diye ilginç bir cevap verdi.

"Karadolapspor’a karşı ön yargım yok"
Ekşioğlu şöyle devam etti: "Karadolap takımına hiçbir ön yargım yok, zaten olamaz da. Ancak maçta olanları da görmezden gelemeyiz. Silahların ne işi var futbol sahasında, kesici aletler, tehdit, küfür ve hakaret olmamalı. Karadolapspor’a karşı ön yargım olsaydı, geçtiğimiz sezon sahalarında oynadıkları Büyükdere maçında yetkili birilerinin "Karadolap sahasını kapatın" demesini dikkate alırdım.

"Küçükköyle sorunum yok"
Küçükköyspor’un iki hafta maçını kendi sahasına vermek istedim ancak bu mümkün olmadı. Sezon sonuna kadar cezalılar. Benim Küçükköyspor’la derdim yok. Küçükköy benim Kulübüm, taraftarına da ayrıca teşekkür ederim. Bu sezon hiç olaylı maçları olmadı. Umarım böyle devam ederler. Ancak Küçükköyspor için kararımız şu anda böyle. Yapacak bir şey yok. (Küçükköylü Yönetici Nedim Akbal’ın açıklaması hakkında ise) Küçükköyspor’un başarısızlığından neden memnun olayım, ben isterim ki başarılı olsunlar. Bölgesel Amatör Lige çıksınlar, sonra da yeniden Profesyonel olsunlar. Ben mi onların maçları kazanmasını engelliyorum?

"Statlarımızı holiganlardan temizleyeceğim"
Ekşioğlu son olarak "Sahalarda futbol terörünü bitireceğim. Sene başından bu yana bu konuyu üstüne basa basa dile getirdim ve caydırıcı cezalar verdim. Artık futbolseverler insan gibi maç izleyebilecekler. İnsanlar statlara rahat rahat gelecek ve futbolun tadını doyasıya çıkartabilecekler. Ben bu işi bitirmeye kararlıyım. Statlarımızı holiganlardan temizleyeceğim. Bu konuda kimseyi tanımam, benim adım Yemen…" dedi.

HABER: ALİ KEMAL DEMİR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus