07 Aralık 2010 12:49

Dönmez: Böyle hakem ne gördük ne de duyduk
Ömerlispor Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, Avcılar Belediyespor'a 4-1 yenildikleri maç sonrası hakem Yunus Taşkın'a büyük tepki gösterdi. Taşkın, maçta gözlemci olmamasını da eleştirdi.


Dönmez yaptığı açıklamada, "Bizim için bu maç bildiğiniz gibi hayati önem arz ediyordu. Sahaya kazanmak için çıkan oyuncularımızın önüne maçın orta hakemi Yunus Taşkın, resmen bir duvar ördü. Bu şartlarda zaten maçı kazanma lüksümüz olmayacaktı. Uydurma penaltı, ofsayt gol ve oyuncularımızla birlikte kenar yönetime baskı tabi ki mağlubiyet getirecek. Bizim Avcılar yarı alanına geçtiğimiz zamanlarda düdükler ters çalıyor, rakibe gazel güzel düdükler çalıyor. Anlayamadım bir türlü bu maçı ve maçın hakemini. Sahaya çıkıp Ömerlispor’a ne gerekiyorsa yapacağım düşüncesini taşıdığına inandığımız bu hakemin maçı nasıl katlettiğini herkes yakından gözlemledi ve sadece maçın gözlemcisi olmadığından o gözlemleyemedi. Bu önemli maça nasıl gözlemci gönderilmez bunu da anlamış değilim" dedi.


Vedat Dönmez şöyle devam etti: "Özellikle Emre’ye yapılanı hiç unutamıyorum. Pozisyon ofsayt doğrudur fakat kaleci serhat’ın topa ceza alanı dışında çıkması ve bir karateci gibi Emre’ye vurması akılların alamayacağı kadar kötüydü.   Kaleci Serhat’ı direkt olarak kırmızı kart verilmesini beklerken maçın hakemi olayı sarı kartla geçirtirdi. Avcılar’ın buna ihtiyacı yok fakat maçın hakemini anlamak bu günün şartlarında çok zordu." 


'Bizimle uğraşmaktan maçı yönetemedi'
Hakem Taşkın için "Bizle yani yedek kulübesiyle uğraşmaktan maç idare edecek zamanı kalmadı" diyen Vedat Dönmez, "Ömerlispor Kulübü olarak yıllardan beri hakemlere yönelik hiçbir şikâyetimiz olmadı fakat bugün bardak sonuna kadar taştı. Böyle hakemlerle bu ligin biteceğine inanmıyoruz. Sahada ter döken oyuncularımızın emeklerini çalmak o kadar kolay olmamalı. Ama bunu bugün hem gördük hem de yaşadık. Bizim Avcılar Belediyespor ile hiçbir sıkıntımız yok, adamlar geldi yendi ve gitti fakat maçın hakemini onlar da tanıyamadıklarını dile getirdiler. Böyle hakem düşmanımın başına da gelmesin” ifadelerini kullandı.


HABER-FOTOĞRAF: İBRAHİM KESKİN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus