23 Aralık 2011 11:57

Dodo'dan 10 maç
Yerel Futbol Sitesinin değerli ziyaretçileri, normalde Bölgesel Amatör Lig maçlarını yorumlayan yorumcumuz Dodo, bu ligin tatile girmesi üzerine, İstanbul Süper Amatör Ligi yorumladı. Keyifle okuyacağınızı umuyoruz.İstanbul Süper Amatör Liginin 2. devresinin başlaması ve ara transferinin yaklaşıyor olması İstanbul Süper Amatör Lige olan ilginin bir hayli artmasını sağladı. Bu hafta birbirinden zor geçmesini beklediğim 10 maçı sizler için yorumlayacağım.

Kuştepe-Zara Ekinli
Vefa galibiyeti ile moral bulan Kuştepe takımı ve Vefa mağlubiyeti ile morali bozulan Zara Ekinli arasında inanılmaz zor bir maç bekliyor sporseverleri. Bu zor maçın sonucunu kestirmek gerçekten zor. İki tarafında gol bulacağını düşünüyorum ve 2. golü bulan takımın maçı kazanacağını düşünüyorum. Ancak yine de Nurtepe stadını tıklım, tıklım doldurmasını beklediğim Kuştepe seyircisinin desteği ile ev sahibi sayılan Kuştepe takımının bu zor maçın kazanan taraf olacağını söylüyorum. Maçın Hakemi Bayram Başkan çok iyi bir Hakem.

İdealtepe-Gazi Mahallesi
İstanbul Süper Amatör Ligi, 4. grup maçı olan bu müsabaka da, zirve adayı takımların zor bir müsabakası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ben son derece çekişmeli ama kısır bir skor ile neticeleneceğini düşündüğüm bu maçtan daha disiplinli ve takım oyunu oynadığına inandığım deplasman takımının tek farklı  galibiyetinin normal sonuç olacağını düşünüyorum. Neden böyle düşündüğümü soracak olursanız, İdealtepespor’da ciddi bir düşüş söz konusu. Gazi Mahallesi ise tam aksi durumda ve kenetlenmiş durumdalar. İki turunculu takımın maçında siyahı da olan, kazanır en kötüsü puansız dönmez diyorum. Maçın Hakemi İbrahim Erman Kartaler genç ve geleceği olan bir Hakem. Aldığımız bilgilere göre ağabeyi Tunç Kartaler’de (Hakemliği genç yaşta Klasmanda iken bıraktı) çok yetenekli ve iyi bir Hakemmiş.

Alibeyköyspor-CFS Bağcılar
Bu maç da oldukça zor bir maç. Mazideki şaşalı günlerini mumla arayan Alibeyköyspor takımı istim üstünde ve bu maça inanılmaz bir motivasyonla çıkacaklar. Ben Alibeyköyspor takımının zirveden kopmama adına bu maçı mutlak kazanma arzusu içinde çıkacağını düşünüyorum ancak rakibi CFS Bağcılar takımı hiç de kolay mağlup edilebilecek bir takım değil, hatta CFS için bu grubun en iyi futbol oynayan takımı diyebiliriz. Alibeyköyspor’un seyircisinin de büyük desteği olacaktır bu maçta. Sadece şunu söyleyebilirim; % 51 Alibeyköyspor

Arnavutköy Belediyespor-Fenerköyü
Zirve adayı takımlar açısından çok zor bir viraj. Adeta altı puanlık, hatta dokuz puanlık maçlardan bir tanesi. Ben deplasman takımı Fenerköy takımının bu maçta mutlak suretle oyunu domine edecek ve maça ağırlığını koyacak düşüncesindeyim. Aldığımız duyumlar bizi bu güne kadar yanıltmadı Fenerköy’de hatırı sayılır bir pirim söz konusu bu maç için. Futbolcular bu maç olmak ya da olmamak diyor. Ben Fenerköy diyorum ancak bizim Burak Kurtuluş Arnavutköy Belediyespor takımını çok iyi tanıyor ve şunu söylüyor, “3 kırmızı kart bu takım için sorun değil, Adnan Keskin’in talebeleri bu grubu ilk sırada bitireceklerdir, bu maçı da mutlaka kazanacaklardır”. İki farklı görüş var gördüğünüz gibi ancak ben yine de Fenerköy diyorum.


 
Hasköy-İncirli
İstanbul Süper Amatör Lig 3. grup müsabakası olan bu maç bence bu grupta haftanın maçı. İç sahada her zaman rakiplerin korkulu rüyası olan Hasköy iç saha maçlarını bir başka kalitede oynuyor. Bunun yanında hafta arası İMES maçında yaşananlar bazı sıkıntılar yaşatsa da Hasköy takımı bu maça fazlasıyla asılacaklar. Hasköy’lülerin İMES maçının Hakemi Mücahit Değirmenci’ye sitemleri oldukça fazlaydı. İncirli takımı ilk ikinin favorilerinden. Oldukca da form tutmuş durumdalar. Zaten kadrodaki oyuncuların tümü oldukça kaliteli isimler, Hüseyin, Barış, Adem, Emin, Oktay ve Selim ilk aklıma gelen isimler. Ben bu zor müsabakada beraberlik normal sonuç olur diyorum. Bir not Hakem hakkında, (değişmez ise) İlker Kara her yönüyle fevkalade bir Hakemdir.

Çatalca-Bağlarbaşı
Zirve adayı takımların arasında oynanacak olması hem kendilerini hem de zirveyi ilgilendiren diğer takımları fazlasıyla yakından ilgilendirmekte. Bağlarbaşı takımı kontra atağa iyi çıkıyor. Son vuruş becerisi olan bir takım. Çatalca takımı iç sahada kolay, kolay kaybetmez. Ben her ne şartlar oluşursa oluşsun Çatalca takımının bu maçı kazanan taraf olacağını düşünüyorum. Maçın Hakemi Osman Yiğit Uzer sakatlıktan kurtuldu ve en zor maçlarla geri dönüş yapıyor. Başarılar diliyorum kendisine.


 
Vardar-Selimiye
İstanbul Süper Amatör Lig 6. grupta zirve hesapları yapan Vardar takımı açısından rakibine göre daha farklı bir önem arz etmekte. Selimiye takımı timsah misali usul, usul ama tuttuğunu koparan bir tarzda ve yavaşça zirveye yaklaşmakta. Ben Selimiye takımının bu maçı kazanacağı ve hiç hesapta olmadığı düşünülen bir dönemde zirveye çok yakın bir konuma her hafta biraz daha yaklaşacağı düşüncesindeyim. Banko Selimiye.

Çıksalın-Tuzla
Çıksalın takımı bu hafta lidere dur diyebilecek mi derseniz, “ben dur diyecek, hatta daha da ötesine de geçebileceği kapasitenin Çıksalın takımında mevcut olduğunu söyleyebilirim”. Ben bu maçta Çıksalın kaybetmez diyorum. Maçın favorisi durumundaki Tuzla takımını kötü gününde yakaladığı takdirde kazanmaları da benim için sürpriz sayılmaz. Maçın Hakemi Burçin Sakallar hep Anadolu yakasında maç yönetirdi, son iki haftada sanıyorum Avrupa Yakasına taşınmış olacak ki bu bölgede müsabakalarda görev yapıyor.

Erokspor-Yahya Kemal İY
Bu müsabakası alt sıraları yakından ilgilendirmekte. Sezon başından beri iyi sonuçlar alamayan bu iki takımın can pazarı halindeki konumundan kazanarak bir nebzede olsa Erokspor yukarı doğru çıkar diyorum. Ev sahibi Erokspor, Terazidere maçında ilk 30 dakikada 2-0 öne geçti ve kalan maçlarda çok daha iyi futbol oynayacağının sinyallerini verdi sarı-yeşilli Kasımpaşa temsilcisi bankom. Maçın Hakemi Sertaç Şaroğlu. Çok iyi bir Hakemdir ancak bu Hakemin değişebileceğini iddia ediyor bizim Burak Kurtuluş. Gerekçesi de "Sertaç Şaroğlu’nun iki sezon önce Çeliktepe-Yahya Kemal maçında, sahaya giren bir taraftar yüzünden saldırıya uğramış olması" diyor. Ancak şunu da ekliyor, “Şertaç böyle şeylere fazla takılmaz, çıkar aslanlar gibi maçını yönetir, onun için sadece sahada iki takım vardır, takımların isimlerini bile kağıdına yazmaz, futbolcularla iyi diyalog kurar, gereksiz müdahalelere prim tanımaz, işini en iyi şekilde yapar, hiçbir zaman da inanmadığı kararı vermez” diyor.

İstinye-İstanbul Sinop
Bu maç İstinye açısından olmak ya da olmamak gibi bir durum. Ben bu zor müsabakadan İstinye üç puanı alır ve derin bir nefeslenme şansını yakalar diyorum ve İstinye takımı zorlanır ama kazanır diyorum. Ancak Burak Kurtuluş hiç böyle düşünmüyor, tam aksine, “İstanbul Sinop takımını ben çok beğendim, Yeşil Esenyurt karşısında eksiklerine rağmen fevkalade mücadele ettiler, İstanbul Sinop’da, Sami, Ufuk, Can, Mahmut ve Çetin göze ilk başta çarpan oyuncular, bu maçta mağlup olacaklarını düşünmüyorum” diyor.

Tüm takımlara başarılar diliyorum. Saygı ve sevgilerimle.

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus