17 Aralık 2010 03:18

Dodo'dan 10 maç - İstanbul SAL 17. haftaSevgili Yerel Futbol severler zorlu bir haftaya daha giriyoruz. Birbirinden zor maçlar var. Bu hafta sonu çok enteresan sonuçlar alınacak gibi görünüyor. Geçen hafta seyrettiğim bazı maçlardan sizlere kısa notlar vereceğim ve bilgilendireceğim. Halide Edip Adıvar-Beyoğlu Yeniçarşı maçını seyrettim. HEASK haklı bir galibiyet aldı. Kalecisi sanırım riske edilmedi ve kulübede oturtuldu tecrübeli Hakan. Benden küçük bir hatırlatma Hakan'ın yerine oynayan kaleci s.o.s verdi diye düşünüyorum. Birkaç pozisyonda zamanlama hatası yaptığı görüldü. Hakan’a bir şeyler olursa lider HEASK’ın işi zor. En kısa sürede yedek kaleciye form tutturmaları lazım. Belki iyi kalecidir ama seyrettiğim maçta ciddi tehlikeli sinyaller verdi. Asıl dikkatimi çeken yardımcı hakemlerin inanılmaz formsuz ve kötü bir günlerinde oluşu idi. Pozisyonlara 5, 10 bazen de 15 metre uzak kaldı. Özellikle kontratak pozisyonlarında uzakta kalmaları gözden kaçmadı. 

Dikilitaş-Fenerköy maçında bulundum gerçekten harika bir maç oldu hem mücadele hem de futbol adına güzel görüntüler vardı. İki takımı da candan kutluyorum. 3. Lig’e çıkma maçı gibi kontrollü ve tam konsantre olan futbolcu topluluğunun maçı idi ve ben şahsen zevk aldım. Hakemleri beğendim pozisyona yakındılar ve maç sonucuna etki etmeyen güzel bir performans sergilediler. Ligin son haftaları yaklaşırken sakatlıklar, ödemelerde sıkıntı,dağılan ve dağılmanın eşiğindeki kulüpler lige havlu atmak üzere olanlar ve atanlar dikkatimden kaçmadı. Tabii ki bu dikkatleri isim isim zikredip o camiaları üzecek değilim ama unutulmasın ki ligin sonları geldikçe sıkıntılar her anlamda çoğalacak ve tedbirleri hazırlıkları daha evvelden düşünüp hayata geçirmek lazım. Bir bakıma hani derler ya ayağını yorganına göre uzat ki sonra bacakların yorgandan dışarı sarkıp üşütüp sonrada hasta olmayasın falan falan. Gelelim birbirinden zor 10 maça.

1 Dikilitaş-Albayrak
Son derece zor bir maç. Dikilitaş form tuttu. Albayrak takımı da üst üste aldığı puanlarla bir anda düşme potasından yukarılara yükseldi. İki formda ekibin mücadelesinde ben ev sahibi olma avantajı ile Dikilitaş kazanır diyorum.

2 İstanbulspor-Kocasinanspor
İkinci Grup’ta haftanın dev maçı… Kaliteli takım olduğuna inandığım İstanbulspor zor geçmesini beklediğim Kocasinan maçında muhtemelen tek farkla kazanan olur diyorum. Banko İstanbulspor.

3 Leventspor-Yeşil Esenyurtspor
Haftanın ve 3. grubun en zor maçlarından. Sakatlıklarla başı dertte olan Levent takımı sezon başında yapmış olduğu akıllı transfer politikası sayesinde her türlü zor şartlarda dahi iyi bir ekibi sahaya sürebiliyor. Birçok sakat oyuncusu olmasına rağmen Levent takımı sahaya muhtemelen yine iyi bir kadro ile çıkacağı varsayıldığında Yeşil Esenyurt engellini zorlanmasına rağmen aşar diyorum. Banko Levent.

4 Hasköyspor-İMES
Final gibi bir maç ve Hasköy kazanırsa muhtemelen ilk ikiyigarantiileyecek. Bir sürpriz yaşanmazsa ben bu zorlu maçı Hasköy takımı kazanır diyorum. Defans bloğu uzun oyunculardan oluşan İMES takımının kapalı bir oyun anlayışı sergileyeceği düşünüldüğünde 1 puan çıkartması da ihtimaller dahilinde sürpriz sayılmamalı ama yine de zorda olsa Hasköy kazanır diyorum.

5 Silivrispor-Vefaspor
İstanbul Süper Amatör Lig’de haftanın dev maç. Ben Silivri takımının haftalardır maç kazanamadığına hayretlerle bakıyorum. Bu hafta işleri oldukça zor. Bu maçı kazanamadıklarında kesinlikle ilk ikiye giremeyeceklerini deklere etmek istiyorum. Vefa takımına gelince de en önemli durum sanırım Hüseyin hocanın tekrar geri dönmesi takımın bahtını açmış. Nasıl mı? Vefa kazanmaya rakipleri de bir bir puanlar kaybetmeye başladı. Demek oluyor ki sezon ortasındaki Erdi hoca değişikliği hakikaten çok gereksizmiş bana göre. Ben bu haftaki zorlu müsabakadan kazanan olmaz diyorum ve banko beraberlik diyorum.

6 Selimiye-Gazi Mahallesi
Selimiye takımı sezon başında hiç de hedeflemediği ilk iki noktasına rakiplerinin ikramları kendisinin de üstün form durumu ile çok yaklaştı. Gazi Mahallesi takımı enteresan ve sürpriz sonuçlar aldı zirve takımları karşısında ve yeni bir sürpriz peşinde diyebiliriz ama Selimiye takımı ayağına kadar gelen bu fırsatı değerlendirir ve kuvvetle muhtemel ilk iki şansını sonuna kadar zorlar belki de ilk ikiye kalır diyorum. Banko Selimiye diyorum.

7 Topkapıspor-Çatalcaspor
Çok ama çok enteresan bir maç. Topkapı belki de son şansını bu hafta kullanmak isteyecek. Eğer kaybederse muhtemelen lige havlu atar ve büyük ihtimal düşer. Çatalca kaybederse liderlikten ilk ikiye girememe noktasına gelmekle yüz yüze kalır. İşte bu kadar enteresan ve zor maç sporseverleri bekliyor. Benim şahsi kanım Çatalca takımı artık şansızlıklara ve arka arkaya yaşadığı puan kayıplarına bir son verir bu maçtan da üç puan alarak yoluna devam eder diyorum. Banko deplasman takımı Çatalca kazanır diyorum.

8 Bayrampaşa Tunaspor-İstanbul Sinopspor
7. Grup’ta ilk iki yolunda hayati önem taşıyan bir maç ve ben Ergün hocanın talebelerinin yani Bayrampaşa Tuna takımının çok zor geçeceğine inandığım bu maçtan yüzlerinin akı ile çıkacağını düşünüyorum. Kazanan Bayrampaşa Tuna olur.

9 Dudulluspor-Bağlarbaşıspor
Bu maçı Dudullu takımı kazandığında kesinlikle ilk ikiyi garantiliyor. O yüzden Dudullu iç sahadaki baskı kuran ve rakibi boğan prensiplerini sonuna kadar yerine getirecek ve bu maçı almak için resmen savaşacak diye düşünüyorum. Çok da formdalar. Bağlarbaşı takımı da istim üstünde ve sakatsız cezalı oyuncusu olmadan üstün formu ile bu maça hazır durumda. Ben bu yazım itibari ile federasyon yetkililerinin durumun farkında olacaklarını düşünüyorum. Yine de hatırlatma gereği duydum, güvenlik önlemleri alınır sanırım. Banko ev sahibi Dudulluspor kazanır diyorum.

10 Sultangazi-Yahya Kemal İY
Haftanın enteresan maçlarından. Son hafta Paşabahçe ile ölüm kalım maçına çıkacak olan Sultangazi takımı unutmasın ki Yahya Kemal engelini aşarsa Paşabahçe maçında beraberlik işine yarar. Yahya Kemal engelini aşmazsa Paşabahçe’yi mutlak yenmesi gerekecek, hem de deplasmanda. Yani Paşabahçe maçının önemi Yahya Kemal galibiyeti ile daha da pekişecek. Yahya Kemal takımını hafife almamak lazım kule forvetleri ve kaliteli oyuncuları maça asılırsa ki asılacaklarını düşünüyorum, Sultangazi takımı çok zor anlar yaşayabilir. İki kuleden birisi yaşlı ve tecrübeli diğeri orta yaşlı ve hava hakimiyeti çok iyi. Ben her ne kadar Yahya Kemal takımı tehlikeli bir takım olsa da bu işi buraya kadar getiren Sultangazi takımının hataya fırsat vereceğini düşünmüyorum ve banko bu maçı alır diyorum. Forever Alaattin Hoca, Forever Erdoğan Hoca diyorum!

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus