26 Kasım 2010 07:26

Dodo'dan 10 maç - İstanbul SAL 13. haftasevgili yerel futbol severler,uzun süre sonra yüzde yetmişlere dayanan isabet ile şanssızlığımı da kırmış bulunmanın verdiği geçmiş haftanın morali ile tam isabet parolası ile zorlu bir haftanın tahminleri ile karşınızdayım. birbirinden zor liderlik ve ilk iki için zor bir çok maç hakkında yorum ve tahminlerimie yüksek müsadeleriniz ile başlamak istiyorum;

1 Ayazağaspor-Fenerköyspor
gerçekten zor bir maç ve sonucu merakla beklenmekte. fenerköy takımı uzak ara lider ve zirvede nerdeyse yalnız başına ama geçen haftadan 2 cezalı futbolcuları bulunmakta. ayazağaspor takımı da deplasmanda alınan altın değerinde ki 3 puanın verdiği moralle ölüm kalım mücadelesine hazırlanmakta. bu zor ve çekişmeli müsabakadan deplasman takımı fenerköy zorlanmasına rağmen üç puanı alan taraf olur diyorum.

2 çubuklu-çengelköy
Dördüncü grubun zirveyi yakından ilgilendiren önemli bir maçı. çubuklu maç eksiği ile çengel’in ardında ama maç eksiğini ve bu haftaki maçı aldığında nerelere yükselir siz hesap edin. Çengelköy’e gelince; oldukça formdalud. yahya başkanın talebeleri bu zorlu maça çok ciddi hazırlıklarla 3 puan parolası ile baktıkları düşünüldüğünde ne kadar zor bir maçın bizleri beklediğini siz yorumlayın artık. ben bu zor geçmesini beklediğim maçın ilk yarı oynanan maç gibi kısır bir skorla berabere biteceği görüşündeyim. banko beraberlik diyorum.

3 silivri-büyükçekmece
ilk maçta defans ve kaleci anlaşmazlığı sonucu kendi kalelerine attıkları gol ile mağlup olan büyükçekmece takımı ve son haftaların formsuz takımı silivri takımı arasında kıyasıya bir puan mücadelesi olacak.büyük çekmece bir ara zirveden çok uzaklarda olmasına rağmen üstün form grafiği ile ve de silivri takımının ve vefa takımının hesapta olmayan kayıpları ile bir anda kendisini tekrar zirvenin ortağı olarak buldu. federasyon yetkilileri ve emniyet güçlerine çok önemli uyarıları sanırım gerekli birimler özellikle büyükçekmeceli yöneticiler yapacaklardır diye düşünüyorum. çünkü ilk maçta yaşanan tatsızlıklar unutulmamıştır genç taraftar ve fanatik taraftar kitleleri tarafından. dosthane ve fair play çerçevesinde ama kıran kırana oynanmasını beklediğim bu zorlu müsabakadan, konuk ekipteki iki önemli cezalı oyuncu da göz önüne alınırsa, Silivri galip ayrılır diyorum.

4 selimiye-erok
selimiye açısından zirve erok açısından prestij mahiyetinde bir maç. ev sahibi selimiye takımı için, rakiplerinin yani büyükçekmece ve silivri’nin arasında oynanacak olan maçtan mutlaka puan kaybedecekleri hesaplandığında, aslında 3 değil belki dört belki de 5 puanlık bir maç ve ben bu zor müsabakadan, gollü skorla selimiye’nin galip geleceğini düşünüyorum.

5 çekmeköy-heask
HEASK maçı alırsa zirve netleşir ve ilk iki büyük bir aksilik olmazsa çatalca ve heask olur. çekmeköy alırsa gurupta ikincilik heyecanı yeniden başlar ve çekmeköy bir adım öne geçer. ben bu zor müsabakada tek farklı bir heask galibiyeti normal sonuç olur diyorum. banko heask

6 istinye-çatalca
çatalca takımı zirvede yalnız kaldı. istinye takımı son haftalarda içerde dışarıda kazanmakta ve bu maç gerçekten çok zor bir müsabaka olarak karşımızda durmakta. ben bu zor müsabakada tek farklı çatalca kazanan olur ve galip ayrılır diyorum.

7 sultangazi-batı Trakya
gerçekten zor bir maç. sultangazi takımı mutlak üç puan parolası ile maça hazırlanmakta ve galibiyetten başka sonuç düşünmemekte. batı trakya takımı zirveden uzaklaşmamak adına mutlak kazanmak isteyecek. ben bu zor ve çekişmeli müsabakayı sultangazi takımı kazanır ve 3 puanı da şu anda sultangazi bahat hastanesi’nde operasyon geçirip yatmakta olan yardımcı hocaları erdoğan eryılmaz'a hediye ederler diyorum.
bu hatırlatma vesilesi ile de bahat hastanesinde başarılı bir operasyon ile önemli bir ameliyet geçiren erdoğan eryılmaz hocamıza da geçmiş olsun diyorum ve en kısa zamanda yeşil sahalara dönmesini arzu ediyorum. banko sultangazi.

8 paşabahçe-galata
gerçekten zirve adına zor bir maç. ben zor ve gerçekten çok çekişmeli geçeceğine inandığım müsabakada deplasman takımı galata üç puana ulaşan taraf olur diyorum.

9 zara ekinli-arnavutköy
gerçekten haftanın 3. gruptaki en zor maçı. ev sahibi zara ekinli’de tüm hesaplar üç puan ve ilk iki adına. bende zara ekinli’nin bu zor müsabakadan üç puanı alarak ayrılan taraf olacağı inancı içindeyim. banko zara ekinli diyorum.

10 kadırga-istanbul Sinop
resmen final niteliğinde bir maç. deplasman takımı istanbul sinop en son alibey yenilgisinden sonra 5 maçtır oynadığı tüm zorlu müsabakaları (ki bunların çoğu üst sıralardaki takımlarla) kazandı. kadırga takımına gelince, iç sahada bu güne kadar oynadığı beş maçın üçünü kazanamadı ki bu da şunu gösteriyor iç sahada kadırga takımı ne hikmetse kazanırken bile çok zorlanıyor. ben son derece formda olan istanbul sinop takımının zor bir müsabakanın ardından üç puanı alarak evine döneceği kanısındayım.banko istanbul sinop diyorum.

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus