11 Kasım 2010 01:06

Dodo'dan 10 maç - İstanbul SAL 11. haftaSevgili yerel futbol severler, satırlarıma başlarken benim yorumlarım hakkında eleştiri yapan herkese saygı duyduğumu belirtmek istiyorum. Geçen hafta 10 maçın 5’ini bildim. Yattığım yani bilemediğim maçlarda çok enteresan sonuçlar alınmakta. Silivri takımı iç sahada her maçını alıyor ve alması kadar da normal bir sonuç yok ama ilk beraberliğini benim kazanır dediğim maçta alıyor. Avcılar takımı içerde dışarıda tüm maçları kazanmış iç sahada kazanması kadar doğal bir durum olamaz ama beraberliği zor kurtarıyor. Çekmeköy takımı iç sahada rahat yeneceği maçta abartmıyorum dünya kadar gol kaçırıyor üstüne üstlük penaltı kaçırıyor, rakip de iki golünü penaltıdan atıyor sonuçta Dodo yatıyor. Bayrampaşa Tuna takımı geçen sezondan beri iç sahada kolay kolay maç kaybetmiyor ki bu sezon hiç kaybetmedi; ben kazanır dediğimde evinde fark yiyor. Tuzla kazanır dedim yükselişe geçen Tuzla evinde kazanamıyor. Tuzla maçında yanılma ihtimalimin olduğunu düşünürüm ama diğer maçlarda gene aynı yönde tahminde bulunurdum. Bir bakıma böyle sürpriz sonuçların alınması hoşuma gitmiyor da değil. Sebebine gelince, her kazanır dediğim maç hakkında kek maç yorumu yapıldı. Ama görüldü ki amatör kümede kategori ne olursa olsun kek maç yok.

Kısaca bir konuya değinip yorumlarıma geçeceğim sevgili yerel futbolseverler. Amatör maçlara verilen hakemler çok formsuz ve hepsinden önemlisi kilo fazlalığı olan hakemler maçlarda cirit atmaktadır. Bu az ve öz bilgiyi gerekli makamlara ileterek yorumlarıma başlamak istiyorum. Gelelim bu haftaki birbirinden zor 10 maça...

1 Kadırgaspor-Çakmakspor
Bu maç hem zirve hem de benim tahminlerimde istikrar yakalamam adına hayati önem taşıyan bir maç ve ben bu maçta ev sahibi Kadırga takımının kazanacağını söylüyorum. Çakmak takımı kontratak futbolunu başarı ile uygulayan bir takım ama ev sahibi Kadırga çok formda ve banko kazanır diyorum.

2 Çatalca-Tuzla
Haftanın zor maçlarından bir tanesi. Bu grup çok enteresan bir grup ve her maç birbirinden zorlu geçmeye aday. Çatalca takımı gerçekten geçen hafta derin yaralar aldı. Futbolculara ne kadar ceza çıkacak hocaya ne ceza verilecek bilemem (Bu yazı yazıldığında daha açıklanmamıştı) ama bu hafta hoca ve üç futbolcunun oynamayacağı kesin. Tuzla takımının da ne kadar kaliteli bir takım olduğu unutulmamalı. Geç transfer yapan Tuzla takımı yavaş yavaş toparlanmakta. Geçen hafta evinde Alibeyköy Parseller’e puan verdiğine kanarsa Çatalca yanar. Çok zor geçeceğine inandığım bu maçı disiplinli futbolundan asla ödün vermeyen deplasman takımı Tuzlaspor kazanır diyorum. En kilit noktadaki futbolcularının eksikliğini hesaba kattığımızda ev sahibi Çatalca takımının beraberlikten öteye geçmeyecek şansının olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

3 Büyükçekmece-Vefa
Haftanın ‘top class’ maçlarının başında yer alıyor. Büyükçekmece takımı ilk haftalarda yaşadığı buhrandan kurtulmuşa benziyor. Vefa takımı da istim üstünde ve zor kaybeder görünüyor. Ben bu haftanın en banko beraberlik maçı olarak bu maçı siz yerel futbol severlere sunmak istiyorum.

4 Selimiye-Yıldırım Bosna
Gerçekten enteresan bir maç. Selimiyespor deplasmanda Silivri’den 1 puan almasını bildi. Yıldırım Bosna hafife alınmaması gereken bir takım. Ev sahibi takım zor maçtan üç puanı alan taraf olur diyorum. Banko Selimiye.

5 İMES-Avcılar Belediye
Haftanın zor maçlarından İMES için zirveden uzaklaşmama adına mutlak kazanılması gereken bir maç. Avcılar Belediyespor geçen hafta ilk puan kaybını yaşadı ve sevenlerini üzdü. Ben her şeye rağmen deplasmandan üç puanı alan taraf Avcılar olur diyorum.

6 Bağcılar-Öz Fatih
Eşit puana sahip, gerçekten son derece pozitif futbol oynayan iki takım. Ben bu maçı ev sahibi Bağcılarspor kazanır.

7 Beşyüzevler-Halkalı İFA
Zirve için önemli bir karşılaşma ve 6 puanlık bir maç olduğunu düşünüyorum. Beşyüzevler bu zorlu mücadeleden kesinlikle üç puanı alarak ayrılan taraf olur diyorum.

8 İstanbul Gümüşhane-Hadımköy
SAL 2. Grup’ta alt sıraları fazlasıyla ilgilendiren bir maç. Hadımköyspor son üç maçını içeride dışarıda kazandı. Ev sahibi takım da güçsüz Tophane tayfun’a gol oldu yağdı. Gerçekten zorlu bir doksan dakikaya çıkacaklar. Ben bu maçtan kazanan taraf olmaz diyorum ve banko beraberlik olarak siz yerel futbol severlere sunuyorum.

9 Erokspor-Silivri
Erokspor iç sahada kanatlanıyor. Silivri takımının kalitesi ortada ve ilk iki için en büyük adaylardan bir tanesi. Bu zorlu maçı deplasman takımı Silivri kazanır diyorum.

10 Paşabahçe-Dudullu
Zirve için önemli bir maç. Dudullu takımı enteresan sonuçlar alan bir takım. Paşabahçe takımı uzun yıllar sonra zirve hesapları yapıyor ve havaya girmiş bir takım kimliği gördüm kendilerinde. Havaya giren takımının önünde durmak zordur ve Dudullu’nun da işi zor. Banko Paşabahçe diyorum.

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus