05 Kasım 2010 11:09

Dodo'dan 10 maç - BAL 5. haftasevgili yerel futbolseverler birbirinden zor karşılaşmaların yorumlarını sizlere sumak için tekrar karşınızdayım.öncelikle geçen hafta yaşanan enteresan olaylardan sizlere bahsetmek istiyorum. öncelikle tribün anarşisi bu hafta değişik stadyumlarda kendisini bir kez daha bizlere hatırlatma ihtiyacı hissetti.aslında hiç hatırlatmasa daha iyi olurdu.özellikle kartal belediye karagümrük maçında yaşananlara şahit olanlar öyle enteresan şeyler söylediler ki burada sayfalara sığdırmak çok zor.ben ana başlıklar halinde verip yorumlarıma geçeceğim. karagümrük takımının taraftarları didik didik aranmasına rağmen aynı titizlikte aranmayan kartal belediye taraftarlarının başlattıkları olaylar neticesinde istenmeyen olaylar yaşanmıştır ve bu olayların başlamasında karagümrük taraftarlarının başrol oynamadığını açık açık söylemekte fayda görüyorum.maçı takip eden sayısız spor adamı ile bire bir görüşmelerimde resmen bir hakem katliamının yaşandığından da bahsedilmekte tüm ilgili birimlerin dikkatine diyorum.maçta yeterli önlemin alınmadığında altı çizildi defalarca.bunun yanı sıra alibeyköy-tekirdağ müsabakasında da oluşabilecek münferit olaylara gerekli önlemleri alan emniyet güçleri yerinde müdahalelerle başlamadan sonlandırma başarısını gösterdikleri iin kendilerine teşekkür ediyorum tüm sporseverler ve centilmence maç izlemek isteyen sporseverler adına.gelelim bu haftaki birbirinden zorlu 10 maça.

1 keşan spor tekirdağ müsabakası haftanın en zorlu karşılaşmları arasında yer almaktadır. tekirdağspor ise ilk mağlubiyetini geçtiğimiz hafta alibeyköy takımına karşı aldı.sakat oyuncularının yanısıra kötü bir beklenmeyen performans karşısında mağlubiyet onlar için kaçınılmaz oldu.ev sahibi keşan spor bu hafta maçı alır ve yoluna emin adımlarla devam eder diyorum.keşan kazanır

2 yeniköy-ayşekadın gençlerbirliği mücadelesi de haftanın zorlu müsabakaları arasında yer almaktadır.yeniköy takımı zorlu altınova maçından beklenmedik bir mağlubiyet alınca iç sahadaki ayşekadın maçından mutlak üç puan almak zorunda.zira kaybedilecek iç saha puanlarının telafisi bir hayli zor.ayşekadın takımı henüz galibiyet ile tanışamadı.ben evsahibi yeniköy kazanır ama zorlanır diyorum.

3 çiftlikköy ve çerkezköy takımları arasında  tipik bir beraberlik havası esmekte.iki takımda or gol atan ve zor pozisyon üreten takımlar.ligin en az gol atan ve yiyen takımları klasmanında üst sırada ama puan mücadelesinde istedikleri yerde olmayan takımlar olarak yer almaktadırlar.ben bu maçı siz yerel futbolseverlere banko beraberlik olarak sunuyorum.

4 adapazarı ümraniye maçı da haftanın banko beraberlik maçlarından olarak karşımıza çıkmakta.muhtemelen gollü beraberlik bekliyorum.ümraniye takımı istim üstünde ama unutmasın ki henüz rayına oturmuş olmamasına rağmen en az ümraniye takımı kadar kaliteli bir takım adapazarı takımı benden hatırlatması.rakibi hafife alması durumunda ilk mağlubiyeti ümraniye takımına tattırabilecek görüntüde bir takım ama ben bu maçtan karşılıklı atılan goller ile beraberlik en mantıklı skor diyorum.

5 rami kaynaşlı maçı da haftanın enteresan maçlarından.rami takımının idarecileri bir an önce ara transferde kimleri alabilirler hangi futbolcuları proftan döndürebiliriz düşüncesi içinde yer almalılar diye düşünüyorum.zira sezona çok kötü başladılar ve toparlanacak gibi bir izlenimi de bu güne kadar biz göremedik.kaynaşlı takımı kaliteli bir takım düzce maçı da gösterdi ki kaynaşlı takımı ligin sonuna kadar zirvenin ortaklarından olacak gibi durmakta.ben deplasman takımı kaynaşlı rahat bir galibiyet alır ve evine döner diyorum.

6 karagümrük-yenişehir maçıda geçen haftaki kartal belediye maçınan sonra enteresan bir hal aldı.zira karagümrük takımı cezalı ve sakat futbolcularla baş etmekte zorlanırken sebepsiz ve gereksiz hakem hataları neticesinde üç kırmızı kart cezası ile daha karşılaşınca muhtemelen yedek kulübesine koyacağı oyuncuları bir yana bırakın nasıl bir on bir ile sahaya çıkacağını düşünmeye başladı desek yeri var.ama unutulmamalıdır ki her ne zorluk içerisinde olunursa olunsun karagümrük takımının arkasında öyle bir kırmızı siyah destekçisi taraftar var ki tabiri caizse ölüyü diriltir cinsten bir destek ile maça asılıyorlar.ben bu taraftar desteği altında karagümrük kazanır diyorum. yenişehir takımından santrafor halil tosuna dikkat diyorum.bank asya ve 2 liglerde dünya kadar gol attı bu futbolcu.halil tosuna dikkat ama banko karagümrük bu haftaki bu maç için sloganım diyorum.

7 feriköy-merinos maçı da haftanın en zor belki de tüm guruplarda en zor maçı. feriköy takımı bana göre ilk defa ciddi bir takımla karşılaşacak üst sıralar için mücadele eden bir takım merinos takımı.feriköy takımı her ne kadar istim üstünde görünse de hem kendisini hem de rakibini seyrettiğimizde gerçek güçlerinin ortaya çıkacağını düşünüyorum. feriköy taraftarına çok iş düşüyor.sebebine gelince merinos takımı hiç böyle bir atmosferde feriköy stadı gibi bir ambiyansta maça çıkmadı.taraftar avantajını merinos takımının kalitesi ile birleştirdiğimde banko beraberlik bana daha yakın geliyor.

8 ayvalıkgücü-maltepe maçı da haftanın ve zirvenin hesabı içinde olan iki takım açısından çok zor bir doksan dakikası olarak karşımıza çıkmaktadır.ayvalık takımı genç ve dirençli kestel takımına karşı yakalandığı kontra bir pozisyonun dışında fazla şans vermedi ama yediği sürpriz golü çıkartma başarısını da gösteremedi. maltepe takımı tam ayvalık takımının dişine göre bir takım ve bu model takımları ayvalık takımı eli boş gönderiri diyorum banko ayvalık.

9 kestel belediye-kartal belediye maçı da zor bir maç.kartal takımı karagümrük takımını sıkıntılı ve olaylı bir maçtan sonra farklı yendi ama maçı hatırlayanlar bu farklı skorun aslında iki takım arasındaki kaliteyi kapsayacak bir sonuç olmadığının farkındalar sanırım.kartal belediye karagümrük maçını unutup kestel maçına odaklanmadığı anda ummadığı bir mağlubiyet hem de farklı bir mağlubiyet ile karşılaşır.ben bu zor maçtan zor şartlar altında dahi olsa evsahibi takım kazanır diyorum. banko kestel.

10 edremit belediyespor-biga takımları arasında oynanacak olan maç gerçekten seyir ve mücadele açısından haftanın en zor maçlarından ve en keyifli maçlarından birsi olarak yer almaktadır. edremit takımı kısıtlı ama kaliteli bir ekiple yoluna devam ediyor. biga takımı da hep son anlarda kaybediyor.biga takımı nizami bir gol her maça yeme konusunda bizleri yanıltmıyor.bu maçta da gol yiyeceğini düşünüyorum.standardı bozmayan biga takımından bizleri yanıltarak deplasmanda da olsa bir gol atmasını bekliyorum ve umuyorum.ama atacağı bu gol  biga takımına en iyi şartlarda beraberliği getirebilir düşüncesi içindeyim.zor şartlarda geçecek olan bu maçı edremit belediye spor 2-1 kazanır diyorum.

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus