23 Eylül 2010 12:05

Dodo'dan 10 maçSevgili Yerel Futbolseverler biliyorsunuz geçen sezon İstanbul Süper Amatör Lig’de her haftanın birbirinden zor 10 maçının tahmini ile karşınızda bulunmaktaydım. Bu sezon da ilk hafta maçlarını takibim ve genel bir değerlendirmeden sonra 10’da 10 sloganı ile bu haftadan itibaren karşınızdayım.

Gelelim bu haftanın birbirinden zorlu 10 maçına.

1 BÜYÜKÇEKMECESPOR-SİLİVRİSPOR
5. Grup’ta haftanın en zor maçlarından birisi. Futbolculuk dönemlerinde karşılıklı futbol oynayan Tuncay Soyak ve Kadir Akbulut hocalarımız bu kez teknik direktör olarak önemli bir sınava çıkacaklar. Bu grup için gerçekten hayati önem taşıyan maçın yüksek tempoda geçeceğini, ama pozisyon zenginliği fazla olmayan atanın kazanacağı bir maç olarak tahmin etmekteyim. Kadro olarak birbirinden fazlası eksiği olmayan bu iki takımın mücadelesinden daha hazır olduğuna inandığım Silivrispor’u galibiyete daha yakın görmekteyim. Beraberlik ihtimalinin de yüksek olduğunu göz ardı etmek istemiyorum ama tahminim Silivri’nin zor da olsa bu maçtan galip ayrılacağı.

2 GAZİ MAHALLESİ-VEFASPOR
iç sahada seyirci desteğini arkasına alan Gazi Mahallesi ve tecrübeli Vefa arasında kıyasıya bir puan mücadelesi olacak gibi duruyor. Tecrübesi ve kalitesi ile bir adım önde olduğuna inandığım Vefa bu maçı kazanır.

3. HEASK-ÇEKMEKÖYSPOR
6. Grup’ta Halide Edip Adıvar-Çekmeköy maçı gerçekten kaliteli bir maç olacak. İki takım da sezona zirve ümidi ve hedefi ile başladı. Tuzla’dan alınan 3 puan Halide Edip Adıvar takımı için güzel bir başlangıç oldu. Çekmeköyspor içeride Çatalca beraberliğinden gelen 1 puana sevinemezken oynadığı futbolla ilerleyen haftalarda bu grupta ağırlığını fazlasıyla hissettireceği sinyallerini de verdi. Dodo der ki kalitesi ve yükselen formunu Halide Edip Adıvar maçına da taşıyacağına inandığım Çekmeköyspor deplasmandan 3 puanla ayrılan taraf olur. Çekmeköy kazanır.

4. ÇAKMAKSPOR-KADIRGASPOR
Haftanın zor geçmeye müsait maçlarından. Deplasmanda alınan 3 puan Çakmakspor için güzel bir başlangıç olurken, efsane takımlarımızdan, mazisi birçok başarı ile dolu olan ve o günleri arayan Kadırgaspor ise iç sahada Bayrampaşa Tuna’ya kaybettiği maçın üzüntüsünü yaşamakta. Ev sahibi takım sezona güzel başladı ve devamını da getirir diyerekten Çakmakspor kazanır diyorum ama kolay olmayacağının da altını çizmek istiyorum.

5. BATI TRAKYASPOR-YAHYA KEMAL İY
Batı Trakyaspor hazırlık maçlarında da gösterdi ki hazır durumda ve iç sahada kolay kolay kaybetmez. Koşan, mücadele eden gençlere tecrübeli oyuncular eklenmiş. Birol Yalçın hoca faktörünü de hesaba kattığımızda karşımıza demir gibi bir Batı Trakya çıkıyor. Yahya Kemal takımı da iyi transferler yaparak lige girdi, iyi de başladı ama Batı Trakya karşısında şanslarının beraberlikten öteye geçmeyeceği düşüncesindeyim. Batı Trakya kazanır diyorum.

6. KOCAMUSTAFAPAŞASPOR-SULTANGAZİSPOR
İlk haftanın kazanan ve kaybeden iki takımını karşı karşıya getiren bir maç. Bir başka özel tarafı da Sultangazispor yardımcı hocası Erdoğan Eryılmaz’ın talebesi olan Turabi Taş’ın bu kez hocasının karşısına teknik direktör olarak çıkması. Turabi hocanın ‘Boynuz kulağı geçer’ sözünü yerine getirmek için elinden geleni yapma isteğinin bu maçın ne kadar zor geçeceğine delalet bir durum olduğudur. Zor olacak ama boynuz kulağı geçemez ve Sultangazi 3 puanı alır diyorum.

7. OKMEYDANI FETİHSPOR-KAYNARCASPOR
İlk haftayı 3 puanla kapatan iki takım mücadelesinden kazananın olmayacağını, maçın beraberlikle sonuçlanacağı söylemek istiyorum. Banko beraberlik.

8. FENERKÖYSPOR-AYAZAĞASPOR
Gerçekten enteresan bir maç. Fenerköy zirveye bir takım yaptı ama lig sonuna kadar bu tip takımları muhafaza etmek zordur. En uzak camiaların dahi üzüntü ile Ayazağaspor’un şu anki durumuna baktıklarını düşünüyorum. 5 senede 3 final oynayan takımın hak ettiği yerler çok yukarıları olmasına rağmen maalesef çok zor dönemden geçiyorlar. Ayazağa köyünde bu işin içine elimizi uzatalım dediklerinde bu ligi baştan aşağıya sallayacağına inandığım bir çok isim mevcut durumdadır ve mutlaka takıma sahip çıkacaktırlar diye düşünüyorum diyorum ama bu hafta Fenerköy kazanır demekten de kendimi alamıyorum. Fenerköy kazanan ve 3 puana sahip olan takım olur diyorum.

9. ARNAVUTKÖYSPOR-ZARA EKİNLİSPOR
Gerçekten son derece zor geçecek bir maç. İki takım da iyi bir sezon öncesi hazırlık evresi geçirdi. ev sahibi olma avantajı ile bir adım önde diyebileceğim Arnavutköy maçı kazanır.

10. ALİBEYKÖY PARSELLER-BEYOĞLU YENİÇARŞI
Son olarak siz yerel futbolseverlere sunacağım banko beraberlik maçıdır. kazanan olmaz ve maç beraberlikle sonuçlanır diyorum.

YAZI: DODO

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus